Wiadomości z Mysłowic

Podziel się książką - ruszył bookcrossing

  • Dodano: 2017-11-28 08:15, aktualizacja: 2017-11-28 08:35

Zapowiadana przez miasto „Kulturalna ławka” już zaprasza pierwszych fanów literatury. Książki w ramach popularnego bookcrossingu można pożyczać już z regałów, które umieszczono w C.H. Quick Park. Ponadto każdy, kto chciałby dołożyć swoją cegiełkę do tej akcji może podarować swoje książki. Wystarczy dostarczyć je do jednej z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mysłowicach.

Bookcrossing to po polsku książka w podróży, taka biblioteka w miejscu publicznym, bez pracowników, kart bibliotecznych i setki regałów. Polega na pozostawianiu książek w przestrzeni publicznej, na uprzednio przygotowanych stolikach czy regałach. Wszystko po to, by książkę mogła nieodpłatnie przeczytać kolejna osoba i ponownie przekazać dalej. Idea jest tym ciekawsza, że książki rejestruje się na dedykowanej inicjatywie stronie internetowej, gdzie każdy może prześledzić jej historię (www.bookcrossing.com).

Jeśli i Ty chciałbyś podzielić się swoimi książkami i udostępnić je na bookcrossingowych półkach w Mysłowicach wystarczy, że dostarczysz je do jednej z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pamiętaj, by nie były one zniszczone, bo przed nimi długa wędrówka i zastanów się, czy mogą zainteresować innych.

Takie akcje nie istnieją bez zaangażowania mieszkańców. Bez nich nie ma sensu tego robić. Dlatego sądzimy, że niejeden mieszkaniec chciałby podzielić się swoimi zbiorami, a w zamian móc przeczytać coś innego – mówi Iwona Nowak, dyrektor Kancelarii Prezydenta.

Na terenie miasta znajdują się obecnie dwie ogólnodostępne półki – w Mysłowickim Ośrodku Kultury oraz w C.H. Quick Park.

Podziel się książką - ruszył bookcrossing

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.