Wiadomości z Mysłowic

Policjanci nie dopuścili do rodzinnej tragedii

  • Dodano: 2016-04-01 12:45
Policjanci z Mysłowic oraz mundurowi z katowickiego oddziału prewencji nie dopuścili do rodzinnej tragedii. Stróże prawa właściwie w ostatniej chwili odnaleźli 25-letnią matkę, która zamierzała utopić swoje dzieci w wieku 2-6 lat i sama popełnić samobójstwo. Kobieta była pod wpływem alkoholu. Została zatrzymana w parku, gdy szła w stronę rzeki Przemszy z wózkiem i trójką maluchów.
 
 
Wczoraj około godz. 20.00 dyżurny mysłowickiej komendy otrzymał informację o kobiecie, która zamierzała zabić dzieci i popełnić samobójstwo. Sprawę zgłosiła zaniepokojona rodzina 25-latki. Ze zgłoszenia wynikało, że kobieta jest pod wpływem alkoholu i grozi, że utopi trójkę swoich dzieci w wieku 2, 3 i 6 lat oraz zrobi krzywdę także sobie.
 
 
Dyżurny niezwłocznie skierował do poszukiwań kilkudziesięciu policjantów z Mysłowic oraz z katowickiego oddziału prewencji. Należało działać szybko, ponieważ z relacji rodziny wynikało, że kobieta jest już poza domem. Gdy stróże prawa przeszukiwali okolicę z mieszkanką Mysłowic telefonicznie skontaktował się  oficer dyżurny. Kontakt z nią był utrudniony. Choć nie potrafiła wskazać, gdzie się znajduje policjant tak poprowadził rozmowę ze zdesperowaną kobietą, że udało mu się zlokalizować miejsce, w którym jest. Stróże prawa znaleźli ją w ciemnej części parku od strony rzeki Przemszy. Matka szła z wózkiem i dziećmi w kierunku rzeki. Gdyby nie szybkie działanie mundurowych i prawidłowa reakcja członków rodziny, mogłoby dojść do tragedii. Kobieta trafiła pod opiekę lekarską, a dzieci do pogotowia opiekuńczego. Teraz śledczy wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Za narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia może grozić kara do 5 lat więzienia.
 
 
Fragment rozmowy oficera dyżurnego z 25-latką (głos kobiety został zmieniony)

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • mama

    Dlaczego piszecie takie bzdury?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.