Wiadomości z Mysłowic

Policjanci rozmawiali o narkotykach z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4

  • Dodano: 2024-05-20 14:15

Profilaktycy z KMP w Mysłowicach wiedzą jak ważne jest uświadamianie młodzieży na temat szkodliwości działania narkotyków. Z tej okazji mundurowi po raz kolejny odwiedzili Szkołę Podstawową nr 4 w Mysłowicach, gdzie rozmawiali z uczniami na ten ważny temat. Nie zabrakło również przypomnienia o konsekwencjach prawnych za posiadanie, produkcję czy handel narkotykami.

Narkotyki niszczą nie tylko zdrowie

Oprócz konsekwencji i ryzyka utraty zdrowia, a nawet życia pamiętać należy o konsekwencjach społecznych i karnych, gdyż fakt karalności może zmienić nasze dotychczasowe życie lub wpłynąć na jego przyszłość zamykając osobie karanej dostęp do wielu zawodów czy funkcji społecznych. Przypominamy, że posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest zabronione. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi za to kara do 3 lat więzienia, a w przypadku posiadania znacznych ilości nawet 10 lat pozbawienia wolności. Handel narkotykami, udzielenie lub nakłanianie do używania narkotyków to przestępstwa, za które również można trafić do więzienia nawet na 10 lat. Postawmy więc retoryczne pytanie: Czy warto ryzykować? 

Właśnie to pytanie zadają młodym ludziom profilaktycy na spotkaniach w szkołach podstawowych w naszym mieście. Mundurowi z mysłowickiej Policji spotkali się dziś z uczniami Szkoły Podstawowej numer 4 w Mysłowicach. Stróże prawa poruszyli zarówno tematykę szkodliwości narkotyków i innych substancji dla organizmu jak i kwestie odpowiedzialności karnej w przypadku posiadania, produkcji czy handlu substancjami zabronionymi.

Pamiętaj!

  • Jeśli uważasz, że Ty, Twój przyjaciel lub ktoś z rodziny ma problem z narkotykami, natychmiast porozmawiaj z zaufaną dorosłą osobą – rodzicem, trenerem lub nauczycielem.
  • Pamiętaj, że leczenie jest dostępne i bezpłatne, a uzależnienie jest jednostką chorobową,  którą można leczyć.
  • Leczenie w poradni uzależnień nie wymaga skierowania od lekarza rodzinnego.

Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki – Narkomania

800 199 990

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również