Wakacje tuż za rogiem, dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mysłowicach spotkali się z dzielnicowym z Wielkiej Skotnicy, aby porozmawiać o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Spotkanie odbyło się w czwartek w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”.
Rozmowy o bezpieczeństwie w mieście i na wakacjach
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, prawidłowo przechodzić przez jezdnię i dlaczego noszenie elementów odblaskowych jest tak ważne – nie tylko po zmroku.
Funkcjonariusz przypomniał również, aby podczas letniego wypoczynku korzystać wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk, zakładać kask podczas jazdy na rowerze lub hulajnodze i nie oddalać się od opiekunów.
Uczniowie poznali także numery alarmowe oraz sytuacje, w których należy z nich korzystać. Policjant uczulił najmłodszych, by nie rozmawiali z nieznajomymi i nie przyjmowali żadnych prezentów od obcych osób.
Radiowóz i rozmowa o służbie
Nie zabrakło również atrakcji. Dzieci mogły z bliska zobaczyć policyjny radiowóz, zadać pytania dotyczące codziennej pracy dzielnicowego oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.
Spotkania profilaktyczne prowadzone przez dzielnicowych to ważna część działań na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych, szczególnie w okresie wakacyjnym.