Wiadomości z Mysłowic

Posadzili drzewa przy szkole

  • Dodano: 2014-10-16 11:00

10 października 2014 roku w Gimnazjum nr 3 w Mysłowicach odbyły się uroczyste obchody „Święta drzewa”. Tego dnia uczniowie przyszli ubrani byli na zielono, a każda klasa posadziła przy szkole swoje drzewko i zobowiązała się do wykonania tabliczki znamionowej oraz do opieki nad sadzonką.

Chętni  uczniowie wzięli także udział w konkursie na „Portret drzewa”. Powstały piękne prace, które zdobią szkolny korytarz przy sali biologicznej. Gośćmi obchodów były dzieci z Przedszkola nr 16 w Mysłowicach. Gimnazjaliści z koła językowego przedstawili krótką scenkę obrazującą zachowania młodzieży dbającej o środowisko.

Uczniowie z klasy 2e, stosując atrakcyjne dla przedszkolaków formy zabawy, starała się zainteresować je problematyką ekologiczną. W czasie warsztatów przedszkolaki układały leśne ludki z liści, odpowiadały na liczne zagadki, odgadywały nazwy drzew, rozpoznawały, z jakich drzew pochodzą owoce. Wykonywały również prace plastyczne i  doskonale się przy tym bawiły, przedstawiając korony, pnie i korzenie drzew. Z kolei podczas zabawy: „Do czego służą drzewa?” - poznawały znaczenie drzew. 

Najważniejszym punktem programu było złożenie przez dzieci ślubowania. Przedszkolaki obiecały szanować przyrodę i nie niszczyć drzew. Każde z dzieci opieczętowało swoje ślubowanie dłonią odbitą na papierze, po czym otrzymało  dyplomik – Małego Ekologa. Na koniec wizyty dzieci wraz ze starszymi kolegami zasadziły drzewko, które ma upamiętniać ich wizytę.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.