Wiadomości z Mysłowic

Prokuratura Okręgowa w Katowicach przejęła sprawę wstrząsu w KWK Mysłowice - Wesoła

  • Dodano: 2024-05-17 13:30

Prokuratura Okręgowa w Katowicach przejęła z Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach sprawę dotyczącą wstrząsu jaki 14 maja 2024 roku miał miejsce w KWK „Mysłowice-Wesoła”, a następnie wszczęła w tym względzie śledztwo.

Przedmiot postępowania

Śledztwo prowadzone będzie pod kątem sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, w wyniku czego śmierć poniosły 3 osoby, a 10 doznało obrażeń ciała.

Pierwsze czynności śledztwa

Prokuratura oraz Policja wykonują czynności mające na celu zabezpieczenie materiału dowodowego w sprawie, w tym m.in. niezbędnej dokumentacji. Na miejscu zdarzenia pracował prokurator, który przeprowadził oględziny zwłok 3 pokrzywdzonych. W trakcie śledztwa Prokuratura będzie współpracowała z nadzorem górniczym, który także wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Powierzenie śledztwa

Prowadzenie śledztwa prokurator powierzył Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W sprawę zaangażowani byli także funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

Okoliczności zdarzenia

Do wstrząsu doszło w nocy z 13 na 14 maja na głębokości 665 metrów. W wyniku zdarzenia 3 górników straciło życie, natomiast 10 kolejnych trafiło do okolicznych szpitali z obrażeniami ciała.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: Prokuratura Okręgowa w Katowicach / fot. Freepik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również