Wiadomości z Mysłowic

Przedstawiciele Międzynarodowej Organizacji Frankofonii z wizytą w SP nr 4

  • Dodano: 2018-12-27 11:00

Dzięki współpracy z Panem Stephane Jolivet, Dyrektorem Ośrodka Alliance Française w Katowicach, 14 grudnia z wizytą do szkoły przybyli przedstawiciele Międzynarodowej Organizacji Frankofonii, odpowiedzialni za realizację programu zrównoważonego rozwoju: Pan Jean-Pierre Ndoutoum Directeur de l'Institut de la Francophonie pour le développement durable (IFDD) oraz Pan Issa Bado Attaché de programme Négociations internationales sur l’économie, l’environnement et le développement durable, biorący udział  Szczycie Klimatycznym w Katowicach (COP24).

W trakcie spotkania uczniowie uczący się języka francuskiego mieli okazję pogłębić swoją wiedzę nt. Frankofonii, znaczenia języka francuskiego we współczesnym świecie oraz możliwość swobodnej komunikacji w języku francuskim. Jesteśmy bardzo wdzięczni i czujemy się wyróżnieni faktem, że  goście mimo bardzo napiętego programu wizyty w Polsce znaleźli czas, aby spotkać się z uczniami. Inicjatywy realizowane w szkole związane z nauką języka francuskiego zrobiły ogromne wrażenie na przybyłych gościach.

Dla uczniów, którzy zgłębiają swoją wiedzę na temat Francji, krajów francuskojęzycznych w trakcie lekcji, konkursów, czy poprzez realizację innowacji „Po francusku nie tylko we Francji” oraz realizację projektu „Klasy Frankofońskie na Śląsku”, wizyta gości była wyjątkowym momentem w ich podróży z językiem francuskim i w odkrywaniu francuskojęzycznego świata.

Przedstawiciele Międzynarodowej Organizacji Frankofonii z wizytą w SP nr 4


Źródło: UM Mysłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.