Wiadomości z Mysłowic

Przedszkole nr 10 w nowoczesnym budynku

  • Dodano: 2016-06-21 11:15
Ruszył przetarg na budowę nowego budynku Przedszkola nr 10. Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku, a jej zakończenie planowane jest na koniec sierpnia 2017 roku. Termin składania ofert upływa 6 lipca br.
 
 
Przedszkole nr 10, znajdujące się w dzielnicy Kosztowy, otwarto w 1985 roku. Mimo zastosowania, na tamte czasy, wielu ciekawych rozwiązań budowlanych materiały okazały się być nietrwałe i placówka miała funkcjonować tylko przez 15 lat. Przedszkole działa jednak do dzisiaj i konieczna jest budowa nowej siedziby.
 
 
Inwestycja przewiduje roboty konstrukcyjno-budowlane nowego budynku przedszkola wraz z instalacjami – elektryczną, gazową, wodno-kanalizacyjną, pełną aranżację pomieszczeń, prace wykończeniowe oraz uzbrojenie budynku. Ponadto zagospodarowany zostanie teren wokół budynku oraz wybudowany zostanie nowy plac zabaw dla dzieci. Wykonane zostaną dojazdy i miejsca parkingowe. Ponadto firma wyłoniona w przetargu wyposaży przedszkole w niezbędne urządzenia i meble.
 
 
Po całkowitym wybudowaniu i wyposażeniu nowego przedszkola, gdy już przedszkolaki wraz z całą kadrą przeniosą się do nowej siedziby, wykonawca rozpocznie prace rozbiórkowe starego budynku. Następnie teren byłego obiektu zostanie zagospodarowany. W nowym budynku powstanie jeden oddział więcej niż w obecnym.
 
 
Projekt nowego obiektu wykonała w ubiegłym roku firma Usługi Projektowe z Podedworza (woj. lubelskie), niezbędna dokumentacja kosztowała 53 tys. zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.