Wiadomości z Mysłowic

Radny wyraził dezaprobatę wobec działań prezydenta

  • Dodano: 2014-12-29 12:15, aktualizacja: 2018-11-06 10:44
Mysłowicki radny Tomasz Palka po kilku tygodniach swojego rajcowania stał się jednym z najbardziej wyrazistych samorządowców w mieście. Jego pytania i opinie wywołują niemałe zamieszanie w obozie władzy miejskiej. Gdy złożył swoją pierwszą interpelację, od razu zawrzało w mediach. A zapytał jedynie o to, dlaczego z mysłowickich strażników zrobiono listonoszy, którzy zamiast pilnować porządku w mieście, są wykorzystywani do rozwożenia poczty.
 
Tomasz Palka to debiutant w mysłowickiej Radzie Miasta. Wybrany został z list Komitetu Prawa i Sprawiedliwości. Jednak od pierwszych obrad można zauważyć, że pan Tomasz nie przystąpił do koalicji wspierającej prezydenta Lasoka i stara się trzymać z boku towarzystwa, które bezkrytycznie wspiera wszystko co płynie z ust włodarza miasta.
 
Po interpelacji związanej z działaniami Straży Miejskiej w mediach zrobił się szum. W internetowym wydaniu Dziennika Zachodniego (www.myslowice.naszemiasto.pl) mieszkańcy Mysłowic również zaczęli wyrażać swoje opinie na temat rozwożenia poczty przez służby mundurowe.
 
Prezydent Edward Lasok próbował się tłumaczyć, że to tylko sporadyczne działania. Są jednak radni, którzy twierdzą, że Strażnicy Miejscy regularnie w przeszłości dowozili materiały do domów radnych i nie tylko radnych.
 
Radny Palka w swojej interpelacji przytoczył wszystkie przewidziane ustawą o strażach gminnych obowiązki, czym obnażył działania ich bezpośredniego przełożonego czyli prezydenta Mysłowic.
 
Chyba jedynym radnym, któremu Strażnicy Miejscy nie dowożą dokumentów do domu jest radny Dariusz Wójtowicz.
– w Kancelarii Rady Miasta są skrytki pocztowe i tam spoczywają moje wszystkie dokumenty, które zgodnie z przepisami prawa muszą być mi dostarczone co najmniej 7 dni przed obradami Rady. Ja od 16 lat osobiście przyjeżdżam po projekty uchwał. Wiele lat temu zażyczyłem sobie aby służby mundurowe nie dostarczały mi urzędowej poczty, niestety innym radnym trzeba ją przywozić, aby dochować ustawowych terminów. Wysyłanie poczty przez Straż Miejską to efekt tego, że ważne dokumenty produkowane są w ostatniej chwili. Wysługiwanie się Strażnikami to moim zdaniem brak szacunku do służb mundurowych i skrajna nieodpowiedzialność przy wydawaniu tego typu dyspozycji. Zamiast dbać o nasze bezpieczeństwo i porządek w mieście, przełożeni wykorzystują Strażników jak kurierów, co również jak radny Tomasz Palka uważam za skandaliczne działanie  – przedstawia sytuację wieloletni radny Dariusz Wójtowicz.
 
Tomasz Palka to jeden z dwóch radnych, którzy nie wyrazili zgody na pensję prezydenta Mysłowic na najwyższym z możliwych ustawowych pułapów. Argumentował to wszechobecną biedą w mieście, brakiem perspektyw dla młodych ludzi i potężnym zadłużeniem Mysłowic. Nie poparł również budżetu miasta na 2015 rok, nazywając go merytorycznym bublem.


Źródło: MysłowiceNet

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Marcin

    a zlikwidować te organizacje w [...]u niepotrzebna jest

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.