Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Rowerowa jesień na drogach

  • Dodano: 2017-11-10 08:45, aktualizacja: 2017-11-10 08:57

Rower, jako popularny środek transportu zarówno w miastach, jak w terenach wiejskich, staje się pojazdem coraz częściej spotykanym na drodze, nie tylko latem. Jesień z kolei to okres, z uwagi na zmieniające się warunki atmosferyczne, wymagający wytężonej uwagi kierowców. To czas, kiedy w sposób szczególny, musimy zadbać o swoją widoczność i bezpieczeństwo.

Okres jesienno - zimowy to czas, kiedy widoczność na drodze ma ogromny wpływ na zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego. Specyficzne, często zmieniające się warunki atmosferyczne, deszcz, mgła… Wszystkie te zjawiska w znacznym stopniu ograniczają pole widzenia kierowcy, co ma ogromny wpływ na jego reakcje, zdecydowanie skracając przy tym możliwość podjęcia szybkiej i właściwej reakcji. Rower, jako popularny środek transportu zarówno w miastach, jak w terenach wiejskich, staje się pojazdem coraz częściej spotykanym na drodze, nie tylko latem. Duża część rowerzystów, nadal porusza się rowerami, które po zmroku lub w warunkach niedostatecznej widoczności są niewidoczne z uwagi na braki w wyposażeniu.

Przypominamy, iż obowiązkowym wyposażeniem roweru jest m.in. światło barwy białej z przodu, natomiast czerwonej z tyłu. Nie trzeba przypominać, że podczas zderzenia z pojazdem jadącym nawet z niewielką prędkością, rowerzysta pozostaje bez większych szans - nie jest chroniony, sporadycznie posiada kask….. W tym miejscu zwracamy się z apelem do rowerzystów: o bezpieczeństwie na drodze decyduje sprawne oświetlenie roweru, a przede wszystkim wzajemny szacunek wyrażony znajomością i poszanowaniem przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że dobrze widoczny rowerzysta, to bezpieczny uczestnik ruchu!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.