Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Rozpoczęcie roku szkolnego w Gimnazjum nr 3

  • Dodano: 2016-09-02 13:30

1 września 2016r. uczniowie Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi w Mysłowicach pierwszy raz po długim wypoczynku przywitali mury naszego Gimnazjum.

Zgromadzonych na apelu pierwszoklasistów, ich rodziców oraz pracowników szkoły serdecznie powitała Pani Dyrektor - mgr Małgorzata Matyszczak. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie Pani Dyrektor przywitała tegorocznych pierwszoklasistów, przedstawiła im wychowawców oraz poinformowała uczniów o najważniejszych wydarzeniach w roku szkolnym 2016/2017. Z ramienia Samorządu Uczniowskiego głos zabrała – Karolina Siegmund, uczennica klasy 3c, która przekazała gimnazjalistom słowa otuchy oraz zachęcała ich do współpracy i aktywnego udziału w życiu szkolnym.

Został przedstawiony również nowy samorząd, w którego skład wchodzi sześć osób. Następnie każdy pierwszoklasista otrzymał długopis na dobry początek nauki w nowej szkole. W części artystycznej akademii wystąpił chór, do którego należą  uczniowie gimnazjum oraz uczniowie szkoły podstawowej. Po apelu gimnazjaliści udali się z wychowawcami na zwiedzanie ich nowej szkoły, a później przeszli do wyznaczonych sal na swoje pierwsze godziny wychowawcze. Autor: Karolina Siegmund

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.