Wiadomości z Mysłowic

Rozpoczynają się prace nad Strategią Rozwoju Mysłowice 2030+

  • Dodano: 2022-05-20 07:00, aktualizacja: 2022-05-19 21:34

Mysłowice rozpoczynają prace nad nową strategią rozwoju. Pozwoli to zaprogramować rozwój miasta poza perspektywę 2030 roku.

Tworzenie strategii rozwoju, czyli długoterminowego planu działania to ważny moment w życiu miasta. W ciągu kilku miesięcy prac diagnostycznych, analitycznych, warsztatowych i konsultacji społecznych chcemy wypracować optymalną dla naszego miasta ścieżkę rozwoju.

Strategia Rozwoju Mysłowice 2030+

Duża dynamika przemian społecznych i demograficznych, gospodarczych, środowiskowych wskazuje, że stworzenie planu działania na przyszłość jest już wyzwaniem samym w sobie. Dlatego zależy nam na tym, aby proces tworzenia nowej strategii był możliwie najszerszy, uspołeczniony, uwzględniający potrzeby, ale również opinie i pomysły mieszkańców i osób, które na co dzień z miasta korzystają i działają na jego rzecz. Ważne jest również zdanie i opinia naszych liderów społecznych, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, czy też przedsiębiorców. Nie możemy zapomnieć o naszej tradycji i dziedzictwie, jednocześnie musimy spoglądać w przyszłość. Kluczowe dla naszego miasta wydają się dziś być kwestie demografii oraz środowiska.

Pragniemy zaprosić mieszkańców i wszystkich zainteresowanych do udziału w pracach nad Strategią Rozwoju Mysłowic 2030+. Będzie to proces dość długi. Już od maja 2022 roku zaczynają się prac nad diagnozą. Niebawem w naszym mieście pojawią się ankieterzy, którzy rozmawiać będą z mieszkańcami. W tym samym czasie poznamy opinie różnych grup społecznych: m. in. seniorów, młodzieży, przedsiębiorców, przedstawicieli związków zawodowych. - czytamy na stronie UM.

Diagnoza pozwoli uzyskać wiedzę nt. problemów i potencjałów naszego miasta. Pozwoli określić, w co powinno się inwestować w przyszłości, aby miasto stawało się atrakcyjniejsze do życia.

Kolejnym etapem prac będzie określenie wizji przyszłości miasta, czyli zdefiniowanie ścieżki rozwoju Mysłowic oraz planu działań. Zakładamy, że ten etap prac będzie również uspołeczniony i wspólnie z mieszkańcami wypracujemy w trakcie debat i konsultacji optymalny dla naszego miasta plan rozwoju. Przewiduje się, że Strategię Rozwoju Mysłowic 2030+ uchwali się, jako obowiązujący dokument w drugiej połowie 2023 roku.

Weź udział w ankiecie, której celem jest poznanie opinii mieszkańców Mysłowic na temat miasta oraz rozpoznanie potrzeb i oczekiwań wobec dalszego jego rozwoju.

Udział w ankiecie jest anonimowy, a zebrane odpowiedzi będą analizowane zbiorczo – bez powiązania z konkretnymi osobami. Wypełnienie kwestionariusza zajmuje około 15 minut.

Ankieta

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również