Wiadomości z Mysłowic

Rozstrzygnięto przetarg na termomodernizację

  • Dodano: 2018-02-07 14:45

Znane są już koszt inwestycji i wykonawca termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 10 (SP10). Placówka do 15 października br. zostanie odnowiona. Koszt inwestycji po rozstrzygnięciu przetargu to ponad 2,3 mln zł. Równocześnie Urząd Miasta Mysłowice złożył wniosek o dofinansowanie tej inwestycji ze środków unijnych, w którym ujęte zostały również Szkoła Podstawowa nr 5 i Przedszkole nr 1.

W ramach termomodernizacji szkoły zaplanowano przede wszystkim prace związane z dociepleniem budynku. Będzie to między innymi docieplenie ścian i dachów, montaż nowych drzwi, okien oraz balustrad. Ponadto miasto planuje wymianę centralnego ogrzewania.

Remonty budynku przyczyni się nie tylko do pozytywnych efektów wizualnych związanych z odnowieniem elewacji, ale przede wszystkim do ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza na terenie miasta, jak również znacznie obniży koszty związane z ogrzewaniem.

Termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 10 wykona firma „DAN-POL” z Tychów.

Przedszkole nr 1, Szkoła Podstawowa nr 5 i 10 to nie jedyne placówki, w których przeprowadzona zostanie termomodernizacja. Ta jest już ukończona w Przedszkolu nr 8, które znajduje się w dzielnicy Piasek, a także trwa w Szkole Podstawowej nr 14 w Wesołej. Na te zadania miasto pozyskało środki unijne w wysokości ponad 1,8 mln zł (pełna wartość inwestycji ponad 2,4 mln zł). Trwa termomodernizacja budynku Mysłowickiego Ośrodka Kultury filia Brzezinka (kino Znicz), która ma szanse na dofinansowanie wraz z zadaniami dotyczącymi P1, SP5 i SP10 - miasto czeka na decyzję w sprawie dofinansowania w wysokości ponad 4 mln zł. Prowadzone są również prace związane z usunięciem azbestu z budynku przy ul. Mikołowskiej 4a oraz jego termomodernizacją. To tutaj znajdują się między innymi Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów czy siedziba Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego – na ten cel miasto pozyskało ponad 850 tys. unijnych środków przy pełnej wartości zadania ponad 2,3 mln zł. Inwestycja zakończy się z końcem maja br.

Na liście budynków oczekujących na termomodernizację są również Przedszkole nr 15, Przedszkole nr 16 i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego na Wesołej. Miasto stara się o pozyskanie na ten cel blisko 3,5 mln zł, a szacunkowa łączna wartość zadania może wynieść ponad 5,2 mln zł.

Nowa elewacja pojawi się także na budynku mieszkalnym przy ul. Reja 18a. Dofinansowanie może wynieść blisko 50% wartości zadania, którą szacuje się na ponad 830 tys. zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również