Wiadomości z Mysłowic

Rozstrzygnięto przetarg na termomodernizację Przedszkola nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5

  • Dodano: 2017-12-18 08:45, aktualizacja: 2017-12-18 09:07

Znane są już koszt inwestycji i wykonawca termomodernizacji Przedszkola nr 1 (P1) i Szkoły Podstawowej nr 5 (SP5) – przetarg na to zadanie rozstrzygnięto 15 grudnia.

Jednocześnie ruszyło (12.12) kolejne postępowanie na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 10 (SP10). Wszystkie placówki do 15 października przyszłego roku zostaną odnowione. Równocześnie Urząd Miasta Mysłowice złożył wniosek o dofinansowanie tych inwestycji ze środków unijnych. Koszt obu inwestycji po rozstrzygnięciu przetargu to ponad 3 mln zł.

W ramach modernizacji przedszkola i szkół podstawowych zaplanowano przede wszystkim prace związane z dociepleniem tych budynków. Będzie to między innymi docieplenie ścian i dachów, wymiana parapetów i rur spustowych, wszystkich drzwi, okien oraz balustrad. Ponadto miasto planuje modernizację centralnego ogrzewania oraz kotłowni we wszystkich trzech budynkach, a także montaż paneli słonecznych na budynkach Przedszkola nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5.

Remonty budynków przyczynią się nie tylko do pozytywnych efektów wizualnych związanych z odnowieniem elewacji, ale przede wszystkim do ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza na terenie miasta, jak również znacznie obniżą koszty związane z ogrzewaniem.

Termomodernizację Przedszkola nr 1 wykona firma „KANBEX” Sp. z o. o. z Mysłowic za kwotę blisko 1 mln zł, a Szkoły Podstawowej nr 5 „DAN-POL” z Tychów za ponad 2 mln zł. Termin składania ofert w przetargu na termomodernizację Szkoły podstawowej nr 10 upływa 3 stycznia 2018 r.

Przedszkole nr 1, Szkoła Podstawowa nr 5 i 10 to nie jedyne placówki, w których przeprowadzona zostanie termomodernizacja. Ta jest już ukończona w Przedszkolu nr 8, które znajduje się w dzielnicy Piasek, a także trwa w Szkole Podstawowej nr 14 w Wesołej. Na te zadania miasto pozyskało środki unijne w wysokości ponad 1,8 mln zł (pełna wartość inwestycji ponad 2,4 mln zł). Trwa termomodernizacja budynku Mysłowickiego Ośrodka Kultury filia Brzezinka (kino Znicz), która ma szanse na dofinansowanie wraz z zadaniami dotyczącymi P1, SP5 i SP10 - miasto czeka na decyzję w sprawie dofinansowania w wysokości ponad 4 mln zł. Prowadzone są również prace związane z usunięciem azbestu z budynku przy ul. Mikołowskiej 4a oraz jego termomodernizacją. To tutaj znajdują się między innymi Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów czy siedziba Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego – na ten cel miasto pozyskało ponad 850 tys. unijnych środków przy pełnej wartości zadania ponad 2,3 mln zł. Inwestycja zakończy się do końca maja przyszłego roku.

Na liście budynków oczekujących na termomodernizację są również Przedszkole nr 15, Przedszkole nr 16 i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Miasto stara się o pozyskanie na ten cel blisko 3,5 mln zł, a szacunkowa łączna wartość zadania może wynieść ponad 5,2 mln zł.

Nowa elewacja pojawi się także na budynku mieszkalnym przy ul. Reja 18a. Dofinansowanie może wynieść blisko 50% wartości zadania, którą szacuje się na ponad 830 tys. zł.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.