Wiadomości z Mysłowic

Roztańczone Mysłowice

  • Dodano: 2012-02-13 13:00

W hali widowiskowo-sportowej na Bończyku, 12 lutego br., odbył się po raz drugi, Ogólnopolski konkurs Rock'n'rolla. Do rywalizacji na parkiecie stanęły 22 pary.

Uczestników i publiczność powitał gospodarz Prezydent Miasta Mysłowice Edward Lasok, który życzył uczestnikom dobrej zabawy. Imprezę poprowadził Marcin Janota z TV Mysłowice, a do tańca przygrywał zespół "Whisky River".

Organizatorem konkursu był Mysłowicki Ośrodek Kultury, Klub Tańca Rock'n'rolla - Panowie Dawid Kaszta i Wojciech Obłój przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Maraton taneczny oceniało profesjonalne jury pod przewodnictwem Marcina Skrzecza, które zwracało uwagę przede wszystkim na interpretację tańca do wybranego utworu muzycznego, styl, dynamikę czy stylizację ubioru. Zawodnicy przyjechali nie tylko ze Śląska, ale m.in. z Warszawy, Krakowa, Mołdawii i Francji. Mysłowice reprezentowało pięć par.

W zmaganiach konkursowych najlepszych wybierało jury. Publiczność również mogła dokonać wyboru i głosować na swoich faworytów. Nagrody dla ulubieńców publiczności ufundowały radne Jolanta Charchuła i Dorota Konieczny-Simela, a zdobyła ja para z numerem "26" Joanna Malik i Michał Woźnica z Tarnowskich Gór.

Spośród publiczności wyłoniono również upominki, które wylosował Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Łukaszek. W tegorocznym konkursie wygrała para taneczna z Tarnowskich Gór Joanna Malik i Michał Woźnica i tym razem opinia jurorów pokryła się z opinią widzów. Na II miejscu podobnie jak w ubiegłym roku uplasowała się para Aleksandra Kukowska i Tadeusz Tarnowski z Kalet , a III miejsce przypadło parze również z Kalet Karolinie Gruner i Danielowi Wojtyra.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątki z Mysłowic, które wręczył Dyrektor MOK Adam Radosz i Wicedyrektor Michał Skiba. Nagrody główne wręczyli - Prezydent Edward Lasok, Zastępca Prezydenta Grzegorz Brzoska i Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Łukaszek.

W przerwach pomiędzy częściami turnieju publiczność mogła obejrzeć pokazy taneczne i sportowe grupy z MOK, szkoły tańca Extreme oraz pokazy sztuk walk - capoeiry.


Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również