Wiadomości z Mysłowic

Rusza akcja Niech Żyje Rynek! Na początek Jazz Night

  • Dodano: 2016-06-08 11:30
Cykl wydarzeń kulturalnych zatytułowany Niech Żyje Rynek startuje już w przyszłym tygodniu. Pierwszą z imprez w ramach cyklu będzie Jazz Night, który odbędzie się już 17 czerwca na mysłowickim Rynku. Podczas koncertu będzie można usłyszeć dwóch wyjątkowych wykonawców – zespół So Flow oraz Karolinę Śleziak z zespołem.Cykl wydarzeń Niech Żyje Rynek to nowa propozycja Mysłowickiego Ośrodka Kultury na kulturalne pobudzenie mysłowickiego Rynku.
 
 
Wydarzenia kulturalne, podczas których będzie można posłuchać dobrej muzyki, zobaczyć film, czy spektakl teatralny, będą odbywać się w każdy weekend lipca i sierpnia. W cykl Niech Żyje Rynek wprowadzi nas koncert muzyki jazzowej organizowany we współpracy ze stowarzyszeniem poMysłowi. Mysłowicki Jazz Night odbędzie się 17 czerwca o godzinie 19:00 na płycie Rynku Starego Miasta. Podczas imprezy będzie można usłyszeć zespół So Flow oraz Karolinę Śleziak. Koncert ten to nie jedyne jazzowe wydarzenie na Rynku Starego Miasta. Drugi Jazz Night zostanie zorganizowany w lipcu.
 
 
So Flow to powstały w 2014 roku zespół tworzący muzykę z pogranicza nu jazz i neo soul. Inspiracje czerpią jednak również z hip-hopu oraz alternatywy. Na swojej muzycznej ścieżce zdarza im się polemizować z tradycyjnymi brzmieniami, samplując stare polskie płyty winylowe, łącząc je z żywymi instrumentami oraz charyzmatycznym głosem wokalistki. W 2015 roku ukazała się ich pierwsza EP-ka Live Sessions z promującym ją singlem The River. Wiosną 2016 roku zagrali trasę koncertową Analog Basement Tour, odwiedzając takie miasta jak Warszawa, Wrocław, Tarnów i Kraków, zespół był jednym z gości zeszłorocznej edycji mysłowickiego festiwalu AlterFest, grał także na Artloop w Sopocie i Idea Fix Fest w Krakowie. W lipcu tego roku So Flow będzie jedną z gwiazd Slot Art Festival, gdzie wystąpi obok artystów takich jak m.in. The Dumplings, Bisz/B.O.K, czy Marika. Zespół regularnie pojawia się też na antenie Radiowej Trójki i Czwórki, a utwór „The river" znalazł się w zestawieniu „Top 40: Najlepszych polskich piosenek 2011-2015" przygotowanym przez portal Outrave. 
 
 
Karolina Śleziak to pochodząca z Rybnika wokalistka jazzowa. W wieku 17 lat napisała piosenkę, którą wykonała razem z orkiestrą i chórem na specjalne potrzeby musicalu „Nie lękajcie się", zarejestrowanego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia. Od tego momentu tworzenie własnych piosenek stało się dla niej naturalne jak oddychanie. Silnie inspiruje ją jazz, pop, blues oraz funky. W 2013 roku światło dzienne ujrzała jej debiutancka płyta „Tesna", uznana przez Adama Dobrzyńskiego, dziennikarza Polskiego Radia RDC, za jeden z najlepszych debiutów polskiej muzyki jazzowej w 2013 roku. Koncertowała na wielu festiwalach, m. in. Jazz w Ruinach, Silesian Jazz Meeting, Silesian Voices oraz na prestiżowym festiwalu poświęconym kobietom z całego świata - Ladies' Jazz Festival w Gdyni. W sierpniu 2014 nakładem Warner Music Poland na rynek trafiła płyta Ladies Jazz Vol. 8 , na której wśród wielu gwiazd: Shirley Horn, Corrine Bailey Rae, Randy Crowford, czy Doroty Miśkiewicz pojawiła się także Karolina Śleziak z utworem Just My Imagination. Podczas koncertu usłyszymy kompozycje z debiutanckiego albumu „Tesna", jak i nowe utwory. Materiał koncertowy to piosenki polskie oraz standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej.
Wieczorowi jazzowemu towarzyszyć będzie wystawa malarstwa Teresy Legierskiej, 23-letniej artystki pochodzącej z Koniakowa. Teresa Legierska jest studentką ASP o niezwykle szerokich horyzontach artystycznych. Artystka w swojej twórczości dotyka prostych, otaczających ją na co dzień motywów. Prezentacja dzieł artystki będzie zapowiedzą jej wystawy, którą od drugiej połowy lipca będzie można zobaczyć w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7.
 
 
Kolejne informacje na temat akcji Niech Żyje Rynek zostaną opublikowane już wkrótce. Warto polubić profil akcji na Facebooku, aby być na bieżąco z wydarzeniami kulturalnymi na Rynku – facebook.com/NiechZyjeRynek 
 
 
Wydarzenia są organizowane przy współpracy z właścicielami lokali gastronomicznych działających na Rynku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.