Wiadomości z Mysłowic

Ruszyła kampania "Prowadzę, jestem trzeźwy"

  • Dodano: 2020-10-05 08:00, aktualizacja: 2020-10-05 10:11

W bieżącym roku nietrzeźwi kierujący byli już sprawcami aż 873 zdarzeń na śląskich drogach.

W 126 wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców zginęło 9 ludzi, a 135 zostało rannych

Dane uwzględniające okres od stycznia do sierpnia są zatrważające. Statystycznie w każdym miesiącu nietrzeźwi „za kółkiem” powodują blisko 110 zdarzeń (prawie 4 każdego dnia), w których ginie 1 człowiek, a niemalże 16 zostaje rannych. Niestety taka sytuacja panuje od wielu lat. Dlatego rusza kolejna odsłona kampanii „Prowadzę jestem trzeźwy”.

Kampania społeczna „Prowadzę jestem trzeźwy” ma przypominać o tych dramatycznych liczbach

Śląska Policja aktywnie uczestniczy w prowadzonej akcji, której organizatorami są Fundacja Trzeźwość im. Krzysztofa Gmyrka przy współpracy z Samorządem Województwa Śląskiego oraz Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej. Propagowanie trzeźwości leży w interesie każdego z użytkowników dróg. Nawet jeśli sami staramy się być w zgodzie ze wszystkimi przepisami, to spotkanie z pijanym kierowcą skreśla nasze bezpieczeństwo na drodze. Opóźnienie reakcji, brak kontroli nad pojazdem, zaburzona ocena odległości i prędkości, czy brak koordynacji ruchowej to sfery, na jakie wpływa alkohol w ludzkim organizmie. I nie ma tu żadnych wyjątków. Ktoś, kto prowadzi kilkutonowy pojazd i nie jest w stanie nad nim panować, musi liczyć się z tym że może zostać potencjalnym zabójcą drogowym. I, niestety, nie są to puste słowa... Pozytywnym faktem jest coraz częstsza reakcja „zwykłych” ludzi, którzy pomagają eliminować z dróg nietrzeźwych kierowców. Taka postawa wielokrotnie pozwala uratować czyjeś zdrowie, a często nawet życie.

Pamiętaj! Nie reagujesz-akceptujesz

Trzy kadry ze spotu kampanii. Widoczni od lewej: brat ofiary wypadku drogowego, policjant Wydziału Ruchu Drogowego oraz mężczyzna w zakładzie karnym. 

Trzeźwość za kierownicą obowiązuje nas każdego dnia o każdej porze. Od tej zasady nie ma wyjątków. Apelujemy więc o rozsądek i trzeźwość za kierownicą zawsze i wszędzie. Wzmożona akcja medialna kampanii „Prowadzę jestem trzeźwy” przypomina tylko o tym, co powinno być mottem każdego kierowcy.

ZOBACZ FILM

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również