Wiadomości z Mysłowic

Rynek bawił się ekologicznie

  • Dodano: 2013-04-24 15:15, aktualizacja: 2017-11-29 13:04

W poniedziałek, 22 kwietnia, mysłowicki rynek zamienił się w prawdziwą ekologiczną krainę pełną zabaw i konkursów.

A to wszystko za sprawą ekologicznego happeningu, który przybliżył młodym mysłowiczanom zasady nowego systemu gospodarowania odpadami. O wszystkie atrakcje i dobrą zabawę uczestników happeningu zadbał Teatr Gry i Ludzie z Katowic.

Happening był częścią kampanii informacyjno – edukacyjnej, na realizację której Urząd Miasta Mysłowice otrzymał blisko 15 tys. zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Jego główną częścią było podsumowanie wyników i wręczenie nagród dla zwycięzców Międzyszkolnego Konkursu "Śmieciowy Zawrót Głowy".

Pierwsza część ekologicznej imprezy rozpoczęła się już o 10:00 grą terenową "Cztery żywioły". Na stanowiskach WODA, ZIEMIA, OGIEŃ i WIATR młodzi ekolodzy uczyli się jak segregować śmieci, oszczędzać energię i działać na rzecz ochrony przyrody. Dla pasjonatów muzyki do dyspozycji była Szkoła Rytmu czyli warsztaty bębniarskie, w której wykorzystano różne rodzaje instrumentów muzycznych, powstałych z naturalnych surowców: drewno, nasiona, łupiny orzechów.

Tuż przed główną częścią happeningu, o godzinie 11:30, swoje umiejętności, w występach artystycznych, zaprezentowała grupa taneczna "Jedyneczki" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mysłowicach oraz grupa "Dyszka" ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Mysłowicach. Dzieci z klas drugich, ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Mysłowicach wcieliły się w modeli i modelki prezentując stroje wykonane z eko - śmieci. W tej części happeningu odbył się także sprawdzian wiedzy na temat segregacji śmieci, w którym wzięli udział: prezydent Edward Lasok, zastępca Prezydenta Jan Wajant, sekretarz miasta Andrzej Kijanka oraz kierownik Kancelarii Prezydenta Wojciech Król.

Nagrody dla zwycięzców w konkursie "Śmieciowy Zawrót głowy", ufundowane przez Urząd Miasta Mysłowice, Zakład Oczyszczania Miasta Mysłowice i firmę Biosystem z Krakowa, wręczyli prezydent miasta Edward Lasok, zastępcy Prezydenta Jan Wajant i Grzegorz Brzoska oraz sekretarz miasta Andrzej Kijanka.

Dofinansowanie udzielono ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.