Wiadomości z Mysłowic

Serce Miasta Bije dla Lenki. MOK zaprasza na koncert charytatywny

  • Dodano: 2021-09-30 08:00, aktualizacja: 2021-09-30 13:54

Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert charytatywny dla Lenki Surmy. Na uczestników zabawy czekać będzie wiele atrakcji. Wszystko w szczytnym celu! 

W 2015 roku u dziewczynki wykryto złośliwego guza mózgu

W listopadzie 2015 r. u Lenki, uczennicy SP nr 4 zdiagnozowano złośliwego guza mózgu - wyściółczaka anaplastycznego. Po wielu operacjach, skomplikowanym leczeniu Lenka trafiła do kliniki w Wiedniu, gdzie kontynuuje leczenie. Ostatnie wyniki badań pokazały niestety, że pojawił się nowy przerzut.

- Z pozostałych dwóch guzów, tych naświetlonych w maju i czerwcu, w jednym nadal są aktywne komórki nowotworowe. Lekarze nie pozostawiają złudzeń, że jest to progresja choroby. Austriaccy lekarze postanowili spróbować jako ostatniej deski ratunku - eksperymentalnego leku, nowoczesnego inhibitora, który nie był stosowany u dziecka, jednakże może być celowaną odpowiedzią w jedną z mutacji genetycznych nowotworu Lenki. Erdafitinib ma być sprowadzony z zagranicy i aktualnie toczą się rozmowy z laboratorium farmaceutycznym i firmą medyczną oraz austriacką kasą chorych w sprawie refundacji leku dla Lenki, oraz zgody na użycie go u dziecka. W międzyczasie utrzymane zostają wlewy do głowy, leki antyangiogenne. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że nowy lek trafi do Lenusi jak najszybciej, a choroba w czasie sprowadzania inhibitora nie będzie się rozwijać w niekontrolowany sposób - czytamy na stronie MOK-u.

Lenka czuje się dobrze. Śmieje się i bawi, spotyka ze znajomymi i rodziną, spaceruje, dyskutuje, żartuje. Jedyne symptomy, że coś się dzieje, to pojawiające się coraz częściej podwójne widzenie oraz opadający kącik ust i opadająca ręka po prawej stronie ciała.

- Najbliższe tygodnie, miesiące będą bardzo trudne. Nie wiemy, jak na nowy lek zareaguje organizm Lenki, nie wiemy, czy lek zdąży zawalczyć o Lenkę przeciw rakowi. Mama Lenki powtarza, że nadzieja umiera ostatnia - czytamy na stronie organizatora.

"Serce miasta bije dla Lenki"

Podczas koncertu charytatywnego "Serce miasta bije dla Lenki" MOK zaprasza do wspólnej zabawy podczas występów zespołów: Diastema, Między Słowami oraz gwiazdy wieczoru Mr. Beat – grającego covery zespołu The Beatles. Ponadto na Mysłowickim rynku najlepszą kawę dla Lenki przygotuje Caffe ArtNova, a pizzę oczywiście DaGrasso. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wojciecha Korfantego w Mysłowicach zaprasza na kiermasz ciasta i śląski żur, na Lenkowym Kramiku będzie można zakupić upominki, a podczas koncertu wylicytować wyjątkowe przedmioty. Uczestnikom imprezy będę także towarzyszyć animatorzy MOKu i Teatru Epidemia, którzy zadbają o dobry nastrój mniejszych i większych dzieci.

Program imprezy:

  • 15:00 Występy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. W. Korfantego w Mysłowicach
  • 16:00 Koncert zespołu Diastema
  • 17:00 Licytacje na rzecz Lenki
  • 18:00 Koncert zespołu Między Słowami
  • 19:00 Koncert zespołu Mr Beat & przyjaciele

Atrakcje: animacje dla dzieci, kiermasz ciast, degustacje potraw, ciepłe napoje.

Zbiórka: Lenkowy kramik będzie na miejscu imprezy i online: https://www.facebook.com/groups/kramiklenkowy/?ref=share.

  • Serce Miasta Bije dla Lenki
  • Koncert charytatywny dla Lenki Surmy
  • 9.10.2021 r., godz. 15:00-20:00
  • Rynek w Mysłowicach
Serce Miasta Bije dla Lenki. MOK zaprasza na koncert charytatywny / fot. MOK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również