Wiadomości z Mysłowic

Seryjny podpalacz w rękach mysłowickich policjantów

  • Dodano: 2024-06-24 12:45

Kryminalni z mysłowickiej komendy zatrzymali 30-latka, który od kwietnia do czerwca 2024 roku podpalał wiaty śmietnikowe i pojemniki na odpady. Mężczyzna przyznał się do 8 podpaleń, których wynikiem były straty na łączną kwotę ponad 50 tysięcy złotych. Decyzją prokuratora mysłowiczanin objęty został policyjnym dozorem, o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia.

Mężczyzna przyznał się do 8 podpaleń

Kryminalni z mysłowickiej komendy prowadzili od kwietnia sprawę szeregu podpaleń wiat i kontenerów na śmieci, do których doszło na terenie miasta. Aby ustalić sprawcę, stróże prawa analizowali dowody zabezpieczone podczas szczegółowych oględzin miejsc zdarzeń, przeglądali nagrania z monitoringów i rozmawiali ze świadkami pożarów. Śledczy ostatecznie wytypowali, a następnie zatrzymali podpalacza. Okazał się nim 30-letni mysłowiczanin.

30-latek przyznał się do 8 podpaleń, których wynikiem były straty na kwotę ponad 50 tysięcy złotych. Mężczyzna, decyzją prokuratora, został objęty policyjnym dozorem. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za zniszczenie mienia grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Seryjny podpalacz w rękach mysłowickich policjantów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również