Wiadomości z Mysłowic

Sezon dopiero przed nami - motocyklisto nie daj się zabić na drodze!

  • Dodano: 2019-04-01 10:15

Podróżowanie motocyklem to bez wątpienia duża przyjemność i wygoda, jednak priorytetem podczas takich wypraw powinno być bezpieczeństwo.

Motocykliści należą do grupy tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego

Nie chronią ich elementy karoserii, czy pasy bezpieczeństwa. Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu motocyklowego apelujemy o odpowiedzialność i wzajemny szacunek na drodze.

Jazda motocyklem to dla wielu osób pasja, sposób na życie i forma spędzania wolnego czasu. Aby nie przerodziła się ona w tragedię potrzebna jest świadomość tego, że niesie ze sobą także pewne ryzyko. Trzeba pamiętać, że zarówno wśród motocyklistów, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego, są osoby jeżdżące zgodnie z przepisami, ale również tacy, którzy te przepisy bagatelizują. Warto mieć świadomość, że motocykliści należą do tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. W sytuacji, kiedy dochodzi do wypadku lub kolizji nie chronią ich elementy karoserii, czy pasy bezpieczeństwa.

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu motocyklowego policjanci drogówki poświęcają szczególną uwagę właśnie motocyklistom. Ich bezpieczeństwo jest szczególnie zagrożone w sezonie wiosenno-letnim, kiedy na drogach pojawia się bardzo wielu miłośników jednośladów. Wzajemny szacunek na drodze, ze strony motocyklistów i kierowców samochodów jest ważnym elementem wspólnej troski o bezpieczną jazdę. Zarówno jedni, jak i drudzy muszą mieć świadomość, że droga to nie tor wyścigowy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.