Wiadomości z Mysłowic

Siatkarski maraton - Lechia Volleyball Mysłowice

  • Dodano: 2021-05-26 06:30, aktualizacja: 2021-05-26 21:49

Druga połowa maja to wyjątkowo intensywny okres dla młodych zawodniczek trenujących w Lechii Volleyball Mysłowice.

W ostatnim tygodniu rozegrały one w sumie ponad 20 spotkań ligowych i towarzyskich

Siatkarski maraton rozpoczął się dla Lechistek już w piątek. Tego dnia żeńska drużyna minisiatkówki trójek dziewcząt, trenująca na co dzień pod okiem trenerki Karoliny Kiszki, wzięła udział w Młodzieżowym Festiwalu Siatkówki organizowanym w Rudzie Śląskiej. Dziewczęta zmierzyły się z rówieśniczkami z aż 3 województw: Śląskiego, Wielkopolskiego oraz Opolskiego. Ostatecznie zostały sklasyfikowane na 16 pozycji wśród 24 drużyn.

W sobotę do rywalizacji przystąpiły najmłodsze siatkarki z Mysłowic. W towarzyskim turnieju dwójek organizowanym w ramach Małego Memoriału Huberta Wagnera w Katowicach - Szopienicach zbierały one cenne doświadczenia, łącząc dobrą zabawę ze współzawodnictwem sportowym.

W weekend do rywalizacji stanęły również młodziczki Lechii prowadzone przez trenera Filipa Nowakowskiego.

W sobotę dziewczęta rozegrały ostatni turniej ligowy w bieżącym sezonie. W nim najpierw musiały uznać wyższość zespołu TKKF Szczygłowice, by chwilę później móc cieszyć się ze zwycięstwa po tie-breaku nad drużyną Jedynki Rybnik. Dziewczęta nie miały dużo czasu na odpoczynek, gdyż już w niedzielę przystąpiły do rywalizacji w Młodzieżowym Festiwalu Siatkówki w ramach którego przyszło im się zmierzyć z drużynami z Tychów, Pszczyny, Żor oraz Tarnowskich Gór. Ostatecznie, po zwycięstwie nad drużyną Gwiazdy Tarnowskie Góry, młodziczki Lechii zostały sklasyfikowane na 8 pozycji.

Męskie granie

Ostatnie dni były dla męskiej części Lechii Volleyball Mysłowice bardzo intensywne, ale zaowocowały wieloma sukcesami.

  • W dniu 20 kwietnia w Katowicach odbył się turniej trójek w ramach siatkarskich Mistrzostw Powiatów bieruńsko-lędzińskiego, pszczyńskiego oraz miast na prawach: Katowic, Mysłowic i Tychów. Chłopcy z naszego klubu okazali się najlepsi i zajęli pierwsze miejsce.
  • 22 maja odbył się ostatni z cyklu turniejów o mistrzostwo Śląska w kategorii Młodzika. Nasi zawodnicy zanotowali kolejne dwa zwycięstwa z zespołami SiKReT Gliwice oraz Aluron CMC Warta Zawiercie.
  • 23 maja w Katowicach w ramach Mistrzostw Powiatów bieruńsko-lędzińskiego, pszczyńskiego oraz miast na prawach: Katowic, Mysłowic i Tychów odbył się turniej młodzików. Chłopcy z naszego klubu  zajęli II miejsce, ulegając jedynie zespołowi z MOSM Tychy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również