Wiadomości z Mysłowic

Siatkówka plażowa mysłowickich szkół

  • Dodano: 2016-06-08 11:45
Mistrzostwa młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Mysłowic w siatkówce plażowej, już tradycyjnie są ostatnią dyscypliną w każdym kolejnym roku szkolnym, kończącą rywalizację tych miejskich placówek, a rozgrywanych w ramach współzawodnictwa sportowego placówek oświatowych.
 
 
 
Jako pierwsi – w ostatnim dniu maja, w finałowych turniejach uczestniczyła młodzież szkół ponadgimnazjalnych, a dwa dni później (2 czerwca br.) - swoje rozgrywki sfinalizowali gimnazjaliści. Każda szkoła mogła do turniejów zgłosić maksymalnie po trzy pary dziewcząt i chłopców, a odbywały się one tzw. systemem brazylijskim (w fazie eliminacji, rund kwalifikacyjnych oraz ćwierćfinałów - po dwóch przegranych spotkaniach duet odpadł z rozgrywek). Oto czołowe pary, które udanie spisując się w kolejnych meczach, w półfinałach i finałach walczyły o medale oraz szkoły, które zajmując czołowe miejsca w klasyfikacjach drużynowych, nagrodzone zostały pucharami:
 
 
 
I/ Szkoły Ponadgimnazjalne
 
d z i e w c z ę t a:
 
1 miejsce - Sara Ben-Romdhane/Kinga Mucha - I LO
 
2 miejsce - Weronika Grojec/Klaudia Roik - I LO
 
3 miejsce - Dominika Andrzejewska/Martyna Jędyk - II LO
 
4 miejsce - Klaudia Rorat/Dominika Wołujewicz - II LO
 
 
 
Drużynowo w kategorii dziewcząt:
 
1 miejsce - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki ZSO
 
2 miejsce - II Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich
 
3 miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2
 
 
 
c h ł o p c y:
 
1 miejsce - Mateusz Cupiał/Rafał Ciszewski - II LO
 
2 miejsce - Łukasz Kurzaj/Tomasz Orzechowski - I LO
 
3 miejsce - Wojciech Broda/Grzegorz Kawurek - ZSP nr 2
 
4 miejsce - Kacper Janota/Paweł Nowak - II LO
 
 
 
Drużynowo w kategorii chłopców:
 
1 miejsce - II Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich
 
2 miejsce - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki ZSO
 
3 miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2
 
 
 
II/ Szkoły gimnazjalne:
 
d z i e w c z ę t a:
 
1 miejsce - Edyta Gzyl/Aleksandra Słoma - Gimnazjum nr 1
 
2 miejsce - Kamila Jabłońska/Milena Pyka - Gimnazjum nr 1
 
3 miejsce - Katarzyna Dudek/Martyna Urban - Gimnazjum nr 1
 
4 miejsce - Arleta Podyma/Patrycja Wiktor - Gimnazjum nr 3
 
 
 
Drużynowo w kategorii dziewcząt:
 
1 miejsce - Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. W. Korfantego
 
2 miejsce - Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi
 
3 miejsce - Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich
 
 
 
c h ł o p c y:
 
1 miejsce - Bartłomiej Kulczyński/Marcin Domaszewski – Gimnazjum nr 3
 
2 miejsce - Patryk Jarosz/Michał Luks - Gimnazjum nr 1
 
3 miejsce - Patryk Rossa/Jakub Sikorski - Gimnazjum nr 1
 
4 miejsce - Łukasz Stachoń/Michał Stachoń - Gimnazjum nr 3
 
 
 
Drużynowo w kategorii chłopców:
 
1 miejsce - Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. W. Korfantego
 
2 miejsce - Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi
 
3 miejsce - Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich
 
 
 
W przyszłym tygodniu (w czwartek - 16 czerwca), w siatkówce plażowej planowane są rozgrywki także w najmłodszej grupie nauczania, tj. szkół podstawowych.
 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.