Wiadomości z Mysłowic

Spędź Mikołajki razem z MOK-iem

  • Dodano: 2017-11-10 07:15, aktualizacja: 2017-11-22 19:03

Mikołajki to niewątpliwie bardzo ważny dzień dla każdego malucha. Warto odwiedzić tego dnia Mysłowicki Ośrodek Kultury, gdzie czekać będzie na dzieci mnóstwo atrakcji, takich jak m.in. spektakl teatralny i spotkanie ze Świętym Mikołajem!

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00 spektaklem Ołowiany Żołnierzyk w wykonaniu Teatru Epidemia. Jest to nowa interpretacja znanej wszystkim baśni Andersena, która pozwoli odświeżyć klasykę literatury. Bajkowa propozycja, opowiedzenie historii technikami pantomimy, w połączeniu z elementami teatru cienia pozwoli zabrać widza w malowniczy baśniowy świat. Główny bohater opowieści wyrusza na ratunek pięknej baletnicy, która zostaje porwana przez szefa gangu szczurów. W trakcie tej długiej i trudnej podróży Żołnierzyk, wraz ze swoim przyjacielem Pajacykiem, zmaga się z różnymi przeszkodami, aby dotrzeć do celu i uratować ukochaną… Bajkowa propozycja Teatru Epidemia, to nie tylko kolaż barw, gestu scenicznego czy muzyki – to opowieść o prawdziwej przyjaźni i o wielkiej sile miłości.

Kolejnym punktem „Wariacji Mikołajkowych” będzie spotkanie z ulubieńcem wszystkich dzieci, Świętym Mikołajem, ale nie będzie to typowe, nudne rozdawanie prezentów. Zanim na scenie pojawi się długo wyczekiwany gość – wesoły staruszek w czerwonym kubraku z długą, białą brodą – uczestników spotkania odwiedzą dwa elfy, z którymi będziemy szukać renifera Rudolfa. To właśnie Rudolf wie, gdzie jest Św. Mikołaj. Zanim elfy odnajdą renifera Rudolfa, zaproszą do wspólnej zabawy młodych widzów, pytając ich jak wygląda renifer, gdzie mieszka i czy może go  gdzieś widziały. Elfy nauczą dzieci kilku wierszyków, zadadzą zagadki na temat zimy, mrozu. Punktem kulminacyjnym tej części programu jest pojawienie się na scenie Św. Mikołaja, którego wprowadzą szczudlarze w strojach Aniołów.

W ostatniej części wydarzenia Święty Mikołaj rozda dostarczone wcześniej przez rodziców prezenty.

Prezenty będą gromadzone od 4 grudnia do godz. 16.00 w dniu Mikołajek. Prezenty powinny być opisane dużymi literami: imię i nazwisko dziecka, wiek.

Wydarzenie odbędzie się 5 grudnia o godzinie 17:00 w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7.

Koszt uczestnictwa w mikołajkowym spotkaniu to 15 zł/dziecko + max dwoje rodziców.

Spędź Mikołajki razem z MOK-iem

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.