Wiadomości z Mysłowic

Spędź weekend z Mysłowickim Ośrodkiem Kultury

 • Dodano: 2022-06-30 06:30, aktualizacja: 2022-06-29 22:12

Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza na spędzenie weekendu pełnego atrakcji razem z MOK.

MYSŁOTrip 
Sobota, 02.07.2022, godzina 10:00

Jak dobrze znasz swoje miasto? Czy wiesz, które miejsca i obiekty stanowią ważną wartość historyczną? I Powstanie Śląskie – czy wiesz, że miało miejsce właśnie w Mysłowicach?

Już 2 lipca zaprasza się na MYSŁOTrip, czyli wycieczkę drogową kolejką turystyczną z przewodnikiem. W trakcie przejazdu przewodnik w barwny i obrazowy sposób będzie opowiadał o historii danego miejsca. Nie będzie to jednak tradycyjny przewodnik! Nasz pilot wcieli się w pewną postać historyczną, która wraz z uczestnikami będzie prowadzić teatralno-interaktywną przygodę. Przejazd kolejką będzie również miał charakter interaktywny – na niektórych stacjach pojawią się postacie historyczne nawiązujące do danych obiektów.

Trasa kolejki:

 1. START: Powstańcza strefa pamięci – KWK Mysłowice
 2. Park Zamkowy
 3. Rynek w Mysłowicach
 4. Urząd Miasta Mysłowice
 5. Przewiązka* – stacja emigracyjna 
 6. META: Góra Słupecka (strefa rodzinna – „Chill out piknik”)

*Dla zainteresowanych – możliwa piesza wycieczka z przewodnikiem do Trójkąta Trzech Cesarzy.

Kolejkowa wycieczka zakończy się na Górce Słupeckiej, lecz nie będzie to oznaczać zakończenia naszego wydarzenia! Zielona przestrzeń parku przekształci się w strefę „Chill out piknik”, w której odbywać się będą animacje dla dzieci. Zainteresowani, którzy będą chcieli kontynuować wycieczkę, po krótkiej przerwie zostaną zaproszeni do przejścia z drugim przewodnikiem pod Trójkąt Trzech Cesarzy.

Działania są kontynuacją oraz nawiązaniem do obchodów 100-lecia I Powstania Śląskiego, które swój początek miało właśnie w Mysłowicach. Obchody "Zaczęło się w Mysłowicach" odbiły się głośnym echem w całym kraju.

Aby z wycieczki mogły także skorzystać osoby z Ukrainy mieszkające obecnie w Mysłowicach, przewidziane są drukowane przewodniki – opis konkretnych miejsc – w całości w języku Ukraińskim.

 • Wstęp: darmowe wejściówki do nabycia w dniu imprezy przy strefie pamięci.
 • Godziny przejazdów kolejki: 10:30-12:00, 12:30-14:00, 14:30-16:00, 16:30-18:00.
 • Zrealizowano z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. 

 • Sobotnia Parada Hitów
 • Park Zamkowy 
 • Sobota, 02.07.2022, godzina 16:00
 • Wstęp bezpłatny 

Już 2 lipca w Parku Zamkowym w Mysłowicach odbędzie się kolejny koncert z cyklu "Sobotnia Parada Hitów"!

O godzinie 16:00 rozpoczną się gry i zabawy dla dzieci. Następnie publiczność będzie mogła bawić przy koncercie Janusza Gorleja, a także przy kabaretowo - muzycznych występach Grzegorza Stasiaka i Grzegorza Szymczyka. Sobotni wieczór zakończy Bernadeta Kowalska, która swoją biesiadą poderwie do wspólnego tańca i śpiewu niejedną osobę. Muzyczny program wypełniony będzie znanymi i lubianymi przebojami! 

Na koncert zaprasza Mysłowicki Ośrodek Kultury, Urząd Miasta Mysłowice, Radio Fest oraz portal informacyjny ITVM.PL


 • Teatr Małego Widza
 • Park Zamkowy
 • Spektakl pt. "Teo, śląski dinozaur" w wykonaniu Teatru Lufcik Na Korbkę
 • + animacje teatralno - cyrkowe
 • 03.07.2022, godzina 17:00
 • Wstęp bezpłatny 

Nadchodzi iście familijna niedziela w Parku Zamkowym! Pamiętacie wyśmienite plenerowe spektakle na mysłowickim Rynku? W tym roku zagoszczą w zielonych okolicznościach przyrody tuż obok. Tym razem zaproszono do współpracy Teatr Lufcik na Korbkę z przedstawieniem „Teo, śląski dinozaur”.

Teo to teropod (autentyczne szczątki tego dinozaura zostały odnalezione kilka lat temu w Lisowicach, na Śląsku), ale wcale nie taki groźny i drapieżny. Raczej miły, śmieszny i odrobinę zagubiony. W sobie tylko wiadomy sposób przespał fakt, że dinozaury wyginęły i teraz czuję się bardzo samotny.

Czy muzyczny Smok Smoczysław i Strzyga Aga pomogą mu zrozumieć kim jest i odnaleźć przyjaciół?

Z pomocą publiczności na pewno się uda! Gorąco liczymy na obecność i aktywność dzieci, choć przygoda z Teo to nie wszystko, co mamy do zaproponowania w ramach teatralnej niedzieli. Po spektaklu aktorzy z teatru zaserwują uczestnikom warsztaty cyrkowe! Bez obaw – nie będziemy chodzić po linie, ale na szczudłach na pewno.

Spędź weekend z Mysłowickim Ośrodkiem Kultury / fot. MOK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również