Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Straż Miejska apeluje i ostrzega

  • Dodano: 2017-11-27 09:15

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Straż Miejska Mysłowice apeluje: Pora roku, ograniczona widoczność, trudne warunki na drodze, brak ostrożności, zmęczenie – to czynniki mające negatywny wpływ na poziom bezpieczeństwa pieszych.

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w ostatnim czasie w Polsce nasuwają myśl, że należałoby ich używać również w obszarze zabudowanym.

Pamiętaj!

To, że ty widzisz nadjeżdżający samochód nie oznacza, że kierowca widzi CIEBIE!

Rodzicu, chroń swoje dziecko!

Tak niewiele potrzeba aby zwiększyć widoczność swojej pociechy na drodze,
warto to zrobić!

Straż Miejska Mysłowice informuje, że w dniu 27.11.2017 w godzinach 13:00-14:30 w rejonie sklepu Biedronka przy ulicy Mikołowskiej oraz przed Urzędem Miasta przy ulicy Powstańców 1 będą rozdawane elementy odblaskowe, które z łatwością można umieścić na odzieży, plecaku, torebce. Ponadto strażnicy będą udzielać dodatkowych informacji w jaki sposób pieszy może zwiększyć swoją widoczność aby podnieść poziom bezpieczeństwa na drodze.

Odbierz swój odblask i bądź widoczny na drodze!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.