Wiadomości z Mysłowic

Szkolny tydzień kariery

  • Dodano: 2014-12-05 10:30

Szkolny Tydzień Kariery

W roku szkolnym 2014/ 2015 Szkolny Tydzień Kariery w Gimnazjum nr 3 rozpoczął się 17 i trwał do 22 listopada. W tym czasie obchodzony był także Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.


W ramach współpracy Gimnazjum nr 3 z Młodzieżowym Centrum Kariery w Mysłowicach odbyły się spotkania z doradczynią zawodową, panią Izabelą Kaczmarek – Kos. Warsztaty przeprowadzone przez panią Izabelę dotyczyły wyboru szkoły po ukończeniu gimnazjum, a także indywidualnych zainteresowań, które można wykorzystać w przyszłej pracy. Podczas zajęć doradczyni wykorzystała narzędzia pt.: „Vademecum talentu” do badania predyspozycji i zainteresowań zawodowych uczniów. W grupie warsztatowej byli również uczniowie, którzy uważali, że mają dużo czasu na podjęcie decyzji o wyborze zawodu, jednak prezentacja filmu pt.: „Planowanie kariery, czyli jak wybrać zawód” uświadomiła im, że planowanie kariery to długotrwały proces, na który składa się wiele czynników i dlatego tak ważne jest uzmysłowienie sobie tego faktu i podjęcie odpowiednich działań, które pozwolą w przyszłości odnieść sukces. Podczas przerw w sali C9 odbyły się indywidualne konsultacje uczniów z doradczynią, która udzielała informacji na temat wyboru przyszłej szkoły.

W dniu 18 listopada wybrani uczniowie klas trzecich udali się z wizytą do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Będzinie. Podczas wizyty poznali specyfikę funkcjonowania zakładu i mieli okazję spotkać się z pracownikami i poznać  zawód laboranta/ laborantki, zwiedzając zakładowe laboratorium analityczne. Pani kierownik zakładu Małgorzata Piasecka wraz z personelem przygotowali dla naszych uczniów miłą niespodziankę. Uczniowie otrzymali laboratoryjne białe fartuchy i mieli okazję wykonywać doświadczenia w pracowni fizykochemicznej laboratorium. Został przygotowany dla nich również konkurs, a na zwycięzcy otrzymali nagrody niespodzianki. Naszym uczniom najbardziej podobała się nowoczesna pracownia mikrobiologiczna.

W tym samym dniu po południu dla chętnych odbyły się warsztaty informatyczne, które poprowadził pracownik firmy Comarch w Katowicach pan Jarosław Maladyn. Uczniowie poznali nowe techniki obróbki zdjęć i plików video. Największą frajdę sprawiło uczestnikom warsztatów stworzenie filmiku z własnym udziałem. (Jeden z filmików prezentujemy poniżej). Uczniowie mieli również dużo pytań dotyczących zawodu informatyka i programisty.

W sobotę 22 listopada Gimnazjum nr 3 odwiedziła niezależna konsultantka firmy kosmetycznej Mary Kay pani Barbara Żurowiec, która przygotowała profesjonalne warsztaty z wizażu przeznaczone zarówno dla uczennic naszej szkoły, jak również pracowników oraz rodziców. Uczennice poznały tajniki prawidłowej pielęgnacji cery w wieku dojrzewania oraz odpowiedniego doboru kosmetyków do swojego wieku. Pani Barbara przedstawiła również specyfikę swojego zawodu, który wykonuje i który wymaga od niej dużo samodyscypliny i odpowiedniego podejścia do klienta.

Zaproponowane uczniom warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem z ich strony, co bardzo nas cieszy. Mamy nadzieję, że pomogą im one w wyborze przyszłej drogi zawodowej.

Organizatorki: mgr A. Adamczyk, mgr J. Sokal
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również