Wiadomości z Mysłowic

Szkolny Tydzień Zdrowia w G3

  • Dodano: 2016-05-09 12:00
W dniach 25-29 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Tydzień Zdrowia. W poniedziałek podczas lekcji wychowawczych uczniowie klas I i II uczestniczyli w spotkaniu z dietetykami z Naturhouse, które dotyczyło prawidłowych nawyków żywieniowych.
 
 
We wtorek przedstawiciele wszystkich klas spotkali się na warsztatach z rodzicem dziecka chorego na cukrzycę. Zainteresowani uczniowie dowiedzieli się, jak przeciwdziałać cukrzycy oraz  jak udzielić pomocy choremu. Również we wtorek pan Jakub Wosk wraz z wolontariuszami PAT-u uczył pierwszej pomocy zaproszonych szóstoklasistów z SP 13.
 
 
Natomiast pani  psycholog Katarzyna Walczok i pani pedagog Anna Baron przeprowadziły dla dziewcząt z klas pierwszych warsztaty o anoreksji i bulimii. W środę grupa chętnych uczniów pod opieką pani Jolanty Stach i pani Katarzyny Walczok wybrała się na nordic walking w pobliskim lesie. Czwartek był dniem zdrowia dla klas II, dla których pani Renata Król i pani Agnieszka Urbanek przeprowadziły konkurs "Zdrowy Ekololek".
 
 
W piątek na zakończenie Tygodnia Zdrowia gościliśmy w szkole panie z Sanepidu. Przeprowadziły one akcję badania tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz poziomu cukru we krwi. Chętni mogli założyć alkookulary i narkookulary, aby przekonać się, jak zmienia się postrzeganie i zachowanie człowieka pod wpływem środków odurzających. Również w piątek na sali gimnastycznej odbyły się gry i zabawy dla zaprzyjaźnionych przedszkolaków z Mysłowic. Zainteresowani uczniowie podczas całego tygodnia spędzali aktywnie przerwy na sali gimnastycznej pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego bądź bawili się w taneczne karaoke.
 
 
Przed świetlicą szkolną oglądaliśmy wystawę plastyczną pt." Jesteś tym, co jesz", na której znalazły się prace wykonane przez uczniów świetlicy. Przed pracownią biologiczną z kolei wystawiono  prace naszych uczniów dotyczące negatywnego wpływu używek na zdrowie człowieka. Na lekcjach chemii  odbyły się konkursy na prezentację multimedialną "Zdrowy styl życia" i na projekt ulotki.  Jolanta Stach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.