Wiadomości z Mysłowic

Uwaga kreatywne dzieci! Mysłowice organizują konkurs pt. "Mysłowice Moich Marzeń"

  • Dodano: 2024-05-08 19:30

Z myślą o przedszkolakach oraz uczniach szkół podstawowych ogłoszony został konkurs plastyczny i poetycki pod hasłem „Mysłowice – miasto moich marzeń”. Konkurs zorganizowano przy współpracy z Mysłowickim Ośrodkiem Kultury, Młodzieżowym Domem Kultury, Muzeum Miasta Mysłowice.

Dwie kategorie wiekowe

Konkurs plastyczny organizowany jest w dwóch kategoriach i skierowany jest do mysłowickich przedszkolaków – I kategoria oraz uczniów mysłowickich szkół podstawowych (klasy I-III) – II kategoria. Tematyka prac ma być związana z miastem Mysłowice. Hasło przewodnie konkursu plastycznego brzmi „Mysłowice – miasto moich marzeń”. Technika prac dowolna (np. rysunek, obraz, wyklejanka, wydzieranka itp.).

Konkurs poetycki

Natomiast konkurs poetycki skierowany jest do uczniów mysłowickich szkół podstawowych (klas IV-VII). Udział w konkursie polega na napisaniu wiersza o Mysłowicach. Długość wiersza nie ma znaczenia, a każdy uczestnik może zgłosić tylko 1 wiersz.

Prace należy dostarczać do 22 maja 2024 r. do Kancelarii Prezydenta Miasta Mysłowice,
ul. Powstańców 1, 41 – 400 Mysłowice.

Przewidziano nagrody dla zwycięzców

Zdobywcy miejsc I, II i III zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi w dniu 1 czerwca br. podczas uroczystego podsumowania konkursu w Parku Słupna w ramach wydarzenia pn. „Dzień Dziecka i Organizacji Pozarządowych” organizowanego przez miasto Mysłowice. Podczas wydarzenia zostaną również zaprezentowane prace zwycięzców.

Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie konkursu.

Patronat Honorowy nad konkursem objął Dariusz Wójtowicz – Prezydent Miasta Mysłowice.

Uwaga kreatywne dzieci! Mysłowice organizują konkurs pt. "Mysłowice Moich Marzeń"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również