Wiadomości z Mysłowic

Uważajmy, oszuści mogą wykorzystywać sytuację na Ukrainie

  • Dodano: 2022-03-10 07:00, aktualizacja: 2022-03-09 20:46

W związku z sytuacją na naszej wschodniej granicy, mogą pojawiać się próby oszustw. Przestępcy pod pozorem akcji pomocowych mogą usiłować wyłudzić pieniądze od osób chcących lub wymagających pomocy.

W obliczu aktualnej sytuacji na Ukrainie wielu Polaków postanowiło wesprzeć osoby uciekające przed wojną. Na rzecz uchodźców zbierane są m.in. ubrania, żywność, leki. Organizowane są również przejazdy z granicy i zapewnia się miejsca zamieszkania. Niestety okazuje się, że oszuści mogą wykorzystać obecną sytuację i naszą chęć pomocy.

Oszustwa

8 marca br., nyscy policjanci otrzymali informację o oszustwie polegającym na tym, że za pośrednictwem portalu społecznościowego rzekomy kierowca zaproponował pomoc w przewiezieniu trzyosobowej rodziny z Ukrainy do Polski, w zamian za koszty paliwa w wysokości 800 zł. Pomimo wpłaty na wskazane konto oszust nie wywiązał się z umowy i zerwał kontakt.  

Sytuacja na Ukrainie spowodowała, że zorganizowanych jest ogromna ilość różnych akcji pomocowych i zbiórek dla tego kraju. Niestety mogą wykorzystać ją również oszuści, którzy podszywają się pod różne podmioty i w ten sposób chcą okraść swoje ofiary. Zachowajcie czujność, szukajcie tylko zweryfikowanych zbiórek dla obywateli Ukrainy.

Wiarygodną i sprawdzoną listę zbiórek można znaleźć na rządowej stronie #PomagamyUkrainie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również