Wiadomości z Mysłowic

Wakacje w Filii nr 11

  • Dodano: 2016-07-28 12:15
Placówka biblioteczna przy ul. Mikołowskiej również przygotowała zajęcia dla dzieci przebywających w czasie wakacji w mieście - czytelników biblioteki, jak również dzieci, które przyjechały w odwiedziny do swoich rodzin oraz dla dzieci wraz z opiekunami ze Świetlicy Środowiskowej w Mysłowicach.
 
 
Wszyscy uczestnicy brali udział w głośnym czytaniu ciekawostek przyrodniczych z książek Doroty Sumińskiej „Dlaczego hipopotam jest gruby” i „ Dlaczego oczy kota świecą w nocy”, a także odbywali „Kolorową wycieczkę do świata ilustracji”, podczas której wycinali postaci Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, tworząc komiksową historyjkę. Uczestnicy bibliotecznych spotkań grali również w ciekawe gry planszowe, rozwiązywali rebusy i łamigłówki ze „Świerszczyka”, a także bawili się w Bajkowym Zakątku.
 
 
Atrakcją na czas wakacji jest „Namiot z książkami” stojący w wypożyczalni dla dzieci, na co dzień przyciągający czytelników i zachęcający do czytania prezentowanych w nim książek na „Wakacyjnym kocyku”. Ponieważ wakacje nadal trwają, biblioteka zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Wakacyjna podróż do miejsc niezwykłych”, w ramach którego należy wykonać pracę plastyczną dowolną techniką i w dowolnym formacie, zależnym od pomysłu jej autora. Prace należy składać w Filii nr 11 przy ul. Mikołowskiej 40 do dnia 2 września.
Zapraszamy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.