Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Wicemistrz Polski z Mysłowic

  • Dodano: 2017-10-25 09:30

Tomasz Dołhan, mysłowiczanin i pilot rajdowy, w ubiegły weekend zdobył tytuł Wicemistrza Polski w rajdach terenowych, wraz z zespołem RMF 4RACING Team. To kolejny sukces w karierze zawodnika, który sam zapowiada, że najlepsze ma jeszcze przed sobą.

Tomasz Dołhan pasją do motoryzacji zaraził się od ojca, a miłość do Off-Road’u pojawiła się niewiele później w Mysłowicach. Jeszcze niedawno z sukcesami ścigał się na torze motocyklowym. W wieku 40 lat zakochał się w jeździe Harleyem-Davidsonem, następnie porwała go prędkość, jaką oferowały ścigacze. Teraz kontynuuje swoją karierę motoryzacyjną. Obecnie jest pilotem Krzyśka Bieguna, z którym z powodzeniem startuje w cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Załoga w znacznym stopniu przyczyniła się do zdobycia przez RMF 4RACING Team tytułu Wicemistrza Polski w klasyfikacji zespołów.

Na ten tytuł składają się punkty zdobyte przez dwie załogi zespołu, podczas 7 rajdów, które odbyły się w bieżącym roku. Oprócz Krzysztofa Bieguna i Tomasza Dołhana, w  skład teamu wchodzi również druga załoga w składzie Aleksander Szandrowski i Rafał Płuciennik. Oba duety, dzięki szybkiej i płynnej jeździe, mogą pochwalić się czołowymi miejscami w wielu rudach rozgrywanych w tym sezonie.  

Dołhan i Biegun walczyli również o indywidualne podium w klasyfikacji generalnej grupy TH. Przed ostatnim rajdem sezonu – Baja Inter Cars, który odbył się w miniony weekend, zawodnicy mieli duże szansę na tytuł II Wicemistrza Polski. Pomimo wielkich nadziei, rajd ten okazał się dla nich niezwykle pechowy. Zwodnicy w rajdówce mieli poważną awarię sprzęgła, która nie pozwoliła im ukończyć zmagań. Tym samym załoga spadła na 4. pozycję w klasyfikacji generalnej sezonu rajdowego.

Po sobotnich przygodach z samochodem, robiliśmy wszystko, by w niedzielę stanąć na starcie rajdu. Bardzo potrzebowaliśmy punktów, aby utrzymać 3. pozycję w klasyfikacji generalnej grupy TH. Noc była ciężka, ale serwis uporał się z awarią. Wystartowaliśmy w ostatnim odcinku, ale nie było dane nam go ukończyć. Znów straciliśmy sprzęgło, a co za tym idzie, możliwość walki o punkty. Cieszy jedynie fakt, że w generalce sezonu wyprzedzili nas koledzy z RMF 4RACING Team – mówi pilot Tomasz Dołhan.

Brak sukcesu w grupie TH nie przysłonił jednak Dołhanowi radości z tytułu zespołowego Wicemistrza Polski, który - jak sam przyznaje - jest dla niego najcenniejszy.

Ten sezon był dla mnie pełen wyzwań. Przesiedliśmy się z Krzyśkiem do bardzo mocnego samochodu i startowaliśmy w grupie TH. To wymagało ode mnie, jako pilota rajdowego, lepszego i szybszego czytania roadbooka, większej znajomości regulaminów, jak i lepszej kondycji. Myślę, że to spowodowało, że stałem się już dojrzałym pilotem rajdowym – komentuje wydarzenia sezonu Tomasz Dołhan, pilot RMF 4RACINF Team i dodaje – Z rajdu na rajd jeździło nam się lepiej i szybciej, jednak największą zmorą, która pozbawiła nas miejsca na pudle w klasyfikacji rocznej to usterki i awarie auta. Sezon kończymy na 4. miejscu jako załoga i 2. miejscu jako zespół. Jestem bardzo zadowolony  i najbliższe pół roku trzeba ciężko popracować nad sobą i autem, żeby w przyszłym sezonie wyniki były jeszcze lepsze. Dziękuję wszystkim którzy nam kibicowali i trzymali za nas kciuki, dziękuję również chłopakom z serwisu, którzy nie raz naprawiali coś, co było nie do naprawienia w krótkim czasie serwisu na rajdzie.

Po skończonym sezonie, zawodników czeka kilka miesięcy przerwy w startach. RMF 4RACING Team wróci do gry już w kwietniu 2018 roku. Nie pozostaje więc nic innego, jak trzymać kciuki za reprezentanta naszego miasta.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.