Wiadomości z Mysłowic

Wieczory Filmowe: Michael Curtiz

  • Dodano: 2018-02-12 07:45, aktualizacja: 2018-02-09 16:16

Film Michaela Curtiza z 1942 roku to propozycja Wieczorów Filmowych na najbliższy sobotni wieczór. Projekcja odbędzie się 10 lutego o godzinie 18:00 w MOK-u na Brzezince (ul. Laryska 5). Wstęp wolny.

Film Michaela Curtiza, który zostanie wyświetlony podczas pierwszych lutowych Wieczorów Filmowych, powstał na podstawie sztuki autorstwa Murray’a Burnetta i Joan Alison pod tytułem Everybody Comes to Rick’s. Po premierze określany jako „całkiem znośny”, stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych filmów w historii kina. Jest to produkcja, która wciąż zaskakuje swoją aktualnością, ukazując prawdziwą magię dużego ekranu, a cytaty takie jak “Świat się wali, a my w tym czasie zdecydowaliśmy się na miłość” czy “Zagraj to raz, Sam, przez wzgląd na dawne czasy” są znane każdemu kinomaniakowi. Film, w którym główne role zagrali Humphrey Bogart oraz Ingrid Bergman to romantyczny melodramat wojenny, którego akcja skupia się głównie na konfliktach pomiędzy uczuciem, a moralnością. Jednak nie są to jedyne kwestie poruszane w tym kultowym dziele.

Prelekcję oraz dyskusję o słynnym filmie złotych lat Hollywood poprowadzi Agnieszka Asenkowicz; filmoznawczyni, aktualnie pracująca w Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej American Corner Katowice.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.