Wiadomości z Mysłowic

Włamywacze wpadli na lotnisku

  • Dodano: 2017-11-27 09:15

Mysłowiccy kryminalni zatrzymali sprawców kradzieży samochodów i włamań do obiektów handlowych. Wpadli na lotnisku, z którego próbowali wydostać się z kraju. Straty, jakie spowodowali, to blisko 350 tys. zł.

Od 2016 roku na terenie województwa śląskiego regularnie kradli samochody oraz włamywali się do placówek handlowych. Najczęściej zabierali papierosy, alkohol oraz gotówkę. Do zdarzeń tych dochodziło również w Mysłowicach. Zgłoszeniom tym wnikliwie przyjrzeli się mysłowiccy operacyjni. To właśnie dzięki ich intensywnej pracy, cierpliwości i olbrzymiemu zaangażowaniu rozpracowali seryjnych złodziei. Okazało się, że 23-latek i jego o 2 lata starszy brat, którzy są mieszkańcami Katowic, włamywali się do placówek handlowych w dziesięciu miastach na terenie województwa śląskiego.

Skradzione łupy, wywozili samochodami, które również wcześniej kradli. Przed każdym zaplanowanym włamaniem złodzieje robili rozpoznanie, wybierając te, do których było im się najłatwiej dostać. Każdorazowo ich łup wynosił przynajmniej kilka tysięcy złotych. W sumie zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym 28 zarzutów, kradzieży z włamaniem na łączną sumę blisko 350 tys. zł.

Podczas zatrzymania byli byli całkowicie zaskoczeni, gdyż już wkrótce planowali ukryć się za granicami kraju. Policjanci zatrzymali ich na lotnisku. Mężczyźni mieli już na swoim koncie wcześniejsze, podobne przestępstwa. Obaj przyznali się do wszystkich czynów. Po przedstawieniu zarzutów, policjanci i prokurator wystąpili do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mysłowicki sąd tymczasowo aresztował mężczyzn na trzy miesiące. W przypadku tzw. recydywy, dodatkowo pojawiają się podstawy do nadzwyczajnego zaostrzenia kary.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.