Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Wolontariusze w bibliotece

  • Dodano: 2017-12-06 08:15, aktualizacja: 2017-12-06 08:28

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza przypadający 5 grudnia to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku. Filia biblioteczna przy ulicy Oświęcimskiej również może pochwalić się grupą młodych osób, które wspierają swoimi działaniami tę instytucję pożytku publicznego.

Aktyw biblioteczny tworzy kilkoro uczniów z klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 7, których pracę z ramienia placówki edukacyjnej koordynuje nauczyciel – polonista Monika Krajewska–Hołda, a w Filii nr 7 opiekę nad nimi sprawują bibliotekarze. Współpraca z uczniami nawiązana z początkiem roku szkolnego już zaowocowała kilkoma czytelniczymi przedsięwzięciami. Do ostatnich projektów mysłowickiej książnicy, w których uczestniczyli wolontariusze należy pomoc przy akcji Escape room w bibliotece, założenie - po przeszkoleniu przez bibliotekarzy - półki bookcrossingowej dla dzieci w ich rodzimej szkole oraz praca przy tworzeniu świątecznej „Choinki pełnej tytułów”, jaka będzie prezentowana w bibliotece przez cały grudzień.

Dziękujemy bibliotecznym wolontariuszom i liczymy na dalszą współpracę z nimi!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.