Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Wystawa "Pszczoły" w Galerii M2

  • Dodano: 2017-12-13 09:15

Pełne detali, misternie zakomponowane ilustracje dopełnione solidną dawką wiedzy o pszczołach przeniesione zostały na wielkie płócienne plansze. Fantastyczny świat pszczół wg Piotra Sochy w formie wielkoformatowej wystawy możemy zobaczyć w dniach 12-31 grudnia w Galerii M2.

Jak skonstruowany jest ul? Z których roślin pszczoły najchętniej zbierają pyłek? Jak wygląda strój pszczelarza?Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znaleźć można w książce„Pszczoły” autorstwa Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego, wydanej przez oficynę "Dwie Siostry".

Album składający się z ponad 30 kolorowych, kunsztownie zilustrowanych plansz zaprasza czytelników do świata pszczół: ukazuje ich budowę anatomiczną, hierarchię panującą w roju, proces wytwarzania miodu i wiele innych ciekawych informacji.
Aby w pełni wykorzystać potencjał dydaktyczny książki, Wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało wielkoformatową wystawę przeznaczoną do ekspozycji w szkołach, bibliotekach czy domach kultury.

Przekazując fachową wiedzę w atrakcyjnej formie wystawa stanowić może ciekawe uzupełnienie lekcji przyrody czy pretekst do rozmowy o ekologii, a charakterystyczne, pełne humoru ilustracje Piotra Sochy gwarantują dobrą zabawę! Zapraszamy grupy przedszkolne, szkolne i całe rodziny.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.