Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

X Mini Olimpiada Przedszkolaków

  • Dodano: 2013-04-22 16:15

19 kwietnia 2013 roku w hali widowiskowo-sportowej w Mysłowicach odbyła się jubileuszowa dziesiąta "Mini Olimpiada Przedszkolaków".

Głównymi organizatorami byli nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Sportowych im. Olimpijczyków Śląskich wraz z Klubem Olimpijczyka w Mysłowicach. W sportowej rywalizacji wzięło udział 16 przedszkoli z Mysłowic, Katowic, Sosnowca i Tychów. Każda z drużyn liczyła dziesięciu zawodników . Najmłodsi sportowcy profesjonalnie przygotowali się do udziału w olimpiadzie. Przed olimpiadą trenowali, by na turnieju wypaść jak najlepiej i zdobyć upragniony medal.

Uczestnicy imprezy do pokonania mieli dziewięć konkurencji tj. bieg z przekazywaniem pałeczki, bieg z pochodnią, wyścig formuły jeden, bieg z piłką, tor przeszkód, sadzenie ziemniaków, kicające zające itd. Zawodnicy startowali w dwóch seriach w związku z dużą liczbą zgłoszonych reprezentacji oraz w trosce o ich bezpieczeństwo. Najlepiej spisało się przedszkole nr 17 z Mysłowic, II miejsce zajęło przedszkole nr 13 z Mysłowic, a III przedszkole nr 12 z Mysłowic. Pozostałym przedszkolakom zabrakło odrobiny szczęścia, siły, wytrzymałości, podczas wykonywania konkurencji przed licznie zgromadzoną publicznością. Wszyscy bawili się świetnie, a to chyba najważniejsze, by w najmłodszych latach życia zaszczepić dzieciom bakcyl sportu, przynależności do grupy, dokładności i "zdrowej rywalizacji".

Najlepsi zdobyły wspaniałe nagrody, puchary i medale, ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom uczestnictwa oraz słodycze, które pozwoliły szybko odzyskać utracone siły. "Olimpiada" to wielkie przeżycie, a zarazem wspaniała emocjonująca zabawa dla dzieci jak i ich podopiecznych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.