Wiadomości z Mysłowic

XX edycja konkursu matematycznego "Rozkosze łamania głowy"

  • Dodano: 2012-03-30 08:00, aktualizacja: 2012-03-28 13:13

Dwudziestu pięciu uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów naszego miasta wystartowało w finale XX edycji konkursu matematycznego "Rozkosze łamania głowy".

W eliminacjach rejonowych uczestniczyło 180 uczniów. Finał konkursu miał miejsce w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta, a patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Mysłowice Edward Lasok.

Konkurs na stałe wpisał się w kalendarz miejskich imprez i zyskuje coraz więcej zwolenników. Jego organizatorkami są Danuta Pypłacz, Dorota Radosz i Bożena Wojtynek.

Tegoroczny konkurs odbył się po raz dwudziesty. Zmagania odbywają się w różnych miejscach, m.in. w hali sportowej ZSS Sportowych, gdzie w przerwach młodzież mogła korzystać z basenu; w Muzeum Miasta; czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej czy w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Tym razem w czasie sprawdzania prac konkursowych młodzież zwiedziła Urząd Miasta, w tym m.in. gabinety prezydentów. Młodzi ludzie mieli również okazję zapoznać się bliżej z pracą Rady Miasta, którą przedstawił Przewodniczący Grzegorz Łukaszek.

Nagrody ufundował Urząd Miasta, Rady Rodziców szkół i Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, a wręczyli je Prezydent Miasta Edward Lasok, Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Łukaszek, Naczelnik Wydziału Edukacji Iwona Nowak i Radny Tomasz Wrona.


W kategorii szkół podstawowych trzy pierwsze miejsca zajęli:

I miejsce - Katarzyna Romańczyk SP11
II - Kamil Fik SP 15
III - Michalina Masternak SP13

W kategorii gimnazjów najlepsi okazali się :

I - Bartosz Bok G-6
II - Marta Mendlak G-1
III - Michał Dymura G-3


Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również