Wiadomości z Mysłowic

Zaatakował policjanta nożem

  • Dodano: 2018-09-17 11:30

W czwartek na ul. Katowickiej pijany mężczyzna zaatakował nożem policjanta będącego w czasie wolnym od służby. Mężczyzna posiadał wiedzę, że atakowany jest policjantem i nie reagował na wydawane przez stróża prawa polecenia.

Dzielnicowy zachował zimną krew i przy użyciu technik interwencyjnych obezwładnił napastnika, a następnie odebrał mu nóż. 58-letni mieszkaniec Mysłowic usłyszy dziś zarzut czynnej napaści w warunkach recydywy za co grozi mu do 15 lat więzienia.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj przy ul. Katowickiej w rejonie jednego z supermarketów. 58-letni mieszkaniec Mysłowic zaczął wykrzykiwać w kierunku dzielnicowego będącego w czasie wolnym od służby obraźliwe słowa, a następnie wyciągnął nóż. Mężczyzna nie reagował na wydawane przez stróża prawa polecenia odłożenia niebezpiecznego przedmiotu i zaatakował policjanta. Na szczęście dzielnicowy szybko obezwładnił napastnika i odebrał mu nóż. Na miejsce natychmiast przyjechali pełniący w tym dniu służbę mundurowi, którzy zatrzymali agresywnego mężczyznę. W toku dalszych czynności ustalono, że 58-letni mieszkaniec Mysłowic posiadał wiedzę, że atakowany jest policjantem. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u niego 2,5 promila. Mężczyzna usłyszy dziś zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. Czynu tego dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy, przez co grozi mu do 15 lat więzienia. Śledczy wystąpili również z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego 3-miesięcznego aresztu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.