Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

"Zabajani! Bajeczne manewry literackie"

  • Dodano: 2013-06-13 14:00
Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach bierze udział w projekcie realizowanym przez Bibliotekę Śląską w Katowicach "Zabajani! Bajeczne manewry literackie".
 
To projekt o cyklicznym charakterze, mający na celu popularyzację i wspieranie wartościowych form promocji czytelnictwa, akcentując gatunek literacki, jakim jest bajka. W ramach tego projektu w bibliotece przy ul. Mikołowskiej 40 odbyło się 6 czerwca spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem - pisarzem tworzącym książki dla dzieci.
 
Artysta opowiedział o tym, jak doszło do powstania serii sześciu książek o Panu Kuleczce, a także wspomniał o innych swoich bohaterach książkowych. Przeprowadził również dyskusję z dziećmi, dotyczącą etapów powstawania książki. W tym celu przygotował "worek z pomysłami", w którym znalazło się parę zwyczajnych-nadzwyczajnych przedmiotów - okulary słoneczne, korek plastikowy i inne. Zabawa polegała na skojarzeniach - dzieci miały za zadanie powiedzieć kilka słów o każdym przedmiocie i z czym on się kojarzy. Korek był więc podobny do słońca, felgi, miski, kapelusza, guzika, a okulary do mostu, huśtawki, muchy czy śmigła.
 
Na spotkaniu Wojciech Widłak przyznał, że pisarstwo nie jest trudne i że każdy może napisać książkę, ale do tego potrzebne są pomysły, które "rodzą" się w głowie poprzez wzrok, słuch, dotyk, węch. To wszystko jest pisarzowi bardzo potrzebne, by stworzyć ciekawe literackie historie. Na zakończenie spotkania, w którym uczestniczyło ponad 80 uczniów klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 9 każdy mógł zakupić książki Wojciecha Widłaka, otrzymując indywidualną dedykację ich autora.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.