Wiadomości z Mysłowic

Zabezpiecz swoją piwnicę i nie daj szansy włamywaczowi

  • Dodano: 2016-08-05 11:30
Policjanci przypominają aby właściwie zabezpieczać piwnice, w których często oprócz konfitur przechowuje się w nich inne cenne przedmioty, np. rowery czy elektronarzędzia. W związku z takim stanem rzeczy często są one w zainteresowaniu przestępców, którzy włamują się do piwnic kradnąc to co w nich jest.
 
 
Niezamknięte drzwi klatek schodowych oraz piwnic w blokach , to okazja dla złodzieja. Przechowywane w pomieszczeniach piwnicznych sprzęty, elektronarzędzia, metalowe przedmioty, rowery, czy chociażby przetwory i żywność są łatwym łupem dla przestępcy. Nie ułatwiajmy życia złodziejom i zadbajmy o właściwe zabezpieczenie piwnic. Dostęp do piwnicy w bloku powinni mieć wyłącznie lokatorzy:
 
 
drzwi należy zamykać na klucz – nawet w ciągu dnia,
drzwi wejściowe do klatki schodowej bloku również powinny być zamknięte,
warto także zwracać uwagę na dochodzące z piwnic odgłosy, gdyż często mogą to być działania sprawców włamań - starajmy ustalić ich przyczynę
pamiętajmy, by nie wpuszczać przypadkowych osób, które używając domofonu próbują dostać się do klatki schodowej - przyda się zasada ograniczonego zaufania i ostrożność, a gdy zauważymy w korytarzu bloku lub piwnicy obcą, podejrzanie zachowującą się osobę, należy powiadomić policję - 112 lub 997
pamiętajmy, że nasza postawa może dzisiaj uchronić przed stratą naszego sąsiada, a jutro to on może okazać się pomocny kiedy złodzieje spróbują zagarnąć należące do nas mienie.
 

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.