Wiadomości z Mysłowic

"Zaświeć się na niebiesko"!

  • Dodano: 2016-03-30 12:00, aktualizacja: 2018-11-06 10:48
Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Mysłowicach zapraszają 2.04.2016 r. (sobota) w godzinach 16.30-17.30 na akcję happeningową: „Zaświeć się na niebiesko" z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. 
 
 
Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju, charakteryzującym się trudnościami w komunikacji, kontaktach społecznych i sztywnością zachowań. Organizacja „Autism speaks" podaje, że autyzm diagnozowany jest u 1 na 100 dzieci. 
 
 
Bardzo często zdarza się, że dzieci z autyzmem są niesprawiedliwie oceniane.  Są ludzie, którzy nie akceptują ich zachowań, nie potrafią ich zrozumieć, wręcz je odrzucają. Akcja „Zaświeć się na niebiesko", w której uczestniczą już 142 kraje, ma na celu uświadomienie społeczeństwu problemu autyzmu. 2. kwietnia ponad 18600 budynków „zapali się" na niebiesko począwszy od Empire State Building, aż po Wielkie Piramidy Egipskie. Jednocześnie we wszystkich miastach zorganizowane będą różne akcje – marsze, happeningi, koncerty. I wszystko po to, by powiedzieć „Stop ocenianiu". 
 
 
– My również chcielibyśmy zwrócić uwagę społeczności lokalnej na problem autyzmu. Tym bardziej, że będąc placówką edukacyjną zlokalizowaną w Mysłowicach, specjalizujemy się w terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Dlatego, 2 kwietnia w hipermarkecie Tesco Mysłowice chcielibyśmy przeprowadzić akcję „Zapal się na niebiesko". – mówi Anna Zając-Lubowiecka, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Mysłowicach.
 
 
Kulminacyjnym momentem akcji będzie godz. 17.30, gdy na górce, przy parkingu, naprzeciw wejścia głównego, wspólnie z chętnymi klientami Tesco organizatorzy zapalą niebieskie światełka i wypuszczą niebieskie balony. Nie zabraknie też wspierającej tego typu przedsięwzięcia grupy Motocyklowe Mysłowice.
 
 
Do akcji włączają się również radni Rady Miasta Mysłowice: Joanna Frysztacka i Dariusz Wójtowicz oraz Rzecznik ds. Osób Niepełnosprawnych Miasta Mysłowice Krzysztof Marciniak. Patronat honorowy objął dyrektor TESCO Mysłowice, Krzysztof Czupryniewski.
 
"Zaświeć się na niebiesko"!

Agnieszka LewkoAgnieszka Lewko
Źródło: Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.