Wiadomości z Mysłowic

Zmiana stałej organizacji ruchu w zakresie zmiany pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu

  • Dodano: 2021-10-28 07:00, aktualizacja: 2021-10-27 18:50

Urząd Miasta Mysłowice informuje, że w dniu 22.10.2021 r. została wprowadzona nowa stała organizacja ruchu na ulicy Dzióbka.

Zmiana dotyczy m.in. wyłączenia odcinka ulicy Dzióbka od skrzyżowania z ul. Kosztowską do skrzyżowania z ul. Białobrzeską ze strefy zamieszkania, na którym możliwy jest ruch pieszych po istniejących chodnikach i wprowadzenia dla tego odcinka strefy ograniczonej prędkości do 40 km/h.

W związku z powyższym, jadąc ulicą Dzióbka od ulicy Cmentarnej i dojeżdżając do skrzyżowania z ul. Białobrzeską kierujący pojazdami wyjeżdżają ze strefy zamieszkania. Przypomina się zatem, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy Prawo o ruchu drogowym włączanie się do ruchu następuje m.in. przy wjeżdżaniu ze strefy zamieszkania. Kierujący pojazdem, włączając się do ruchu, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu.

Ustąpienie pierwszeństwa

Zgodnie z powyższym zapisem, kierowca na wlocie ul. Dzióbka jadąc od ul. Cmentarnej zobowiązany jest ustąpić pierwszeństwa nie tylko pojazdom na przeciwległym wlocie ul. Dzióbka oraz na wlocie ul. Białobrzeskiej, ale także innym uczestnikom ruchu na skrzyżowaniu, m.in. pieszym przekraczającym jezdnię na wszystkich wlotach skrzyżowania.

Urząd Miasta Mysłowice wraz z Komendą Miejską Policji w Mysłowicach przypomina o konieczności przestrzegania obowiązujących przepisów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również