Wiadomości z Mysłowic

Zmiana terminów wypłat na kwiecień zasiłków stałych, okresowych i celowych

  • Dodano: 2020-04-02 07:45, aktualizacja: 2020-04-02 07:55

Mając na uwadze szeroko zakrojone działania profilaktyczne, w trosce o zdrowie mieszkańców Mysłowic, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, iż wypłaty świadczeń gotówkowych w kasie MOPS w miesiącu kwietniu nadal zostają wstrzymane.

Zasiłki celowe przyznane decyzjami administracyjnymi wydanymi w styczniu i lutym br. oraz do 13 marca 2020 r. przyznającymi pomoc na miesiąc kwiecień do wypłaty w kasie MOPS oraz przelewem na konto zostaną wysłane przekazami pocztowymi do 2.04.2020 r., przelewem na konto do 3.04.2020 r.

  • zasiłki okresowe zgodnie z harmonogramem na kwiecień I i II termin wypłaty – niezależnie od formy wypłaty zostaną wysłane na konta bądź przekazem pocztowym 3.04.2020 r.
  • zasiłki stałe - niezależnie od formy wypłaty zostaną wysłane 3.04.2020 r.
  • wszystkie nowo przyznane świadczenia będą realizowane do 10 dni od daty wydania decyzji administracyjnej.

Jednocześnie uprzedzamy, iż termin dostarczenia na adres domowy zasiłków wysłanych przekazami pocztowymi jest niezależny od Ośrodka.

Z uwagi na ograniczenia związane z epidemią sugerujemy również w miarę możliwości założenie rachunku bankowego. Ta forma wypłaty gwarantuje najszybsze i obecnie najbardziej bezpieczne przekazanie należnych Państwu świadczeń.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również