Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

  • Dodano: 2017-04-07 07:45, aktualizacja: 2017-04-06 12:56

Od 1 kwietnia (sobota) linia autobusowa nr 292 umożliwa pasażerom bezpośredni dojazd z dzielnicy Brzęczkowice – Słupna w Mysłowicach do śródmieścia Mysłowic oraz katowickich dzielnic: Janów, Nikiszowiec, Ochojec i Ligota. Od tego dnia wszystkie autobusy kursujące na tej linii są wyposażone m.in. w klimatyzację i WiFi.

Trasa przejazdu linii autobusowej nr 292 została wydłużona do przystanku „Brzęczkowice Osiedle Powstańców". Po obsłudze przystanku „Mysłowice Chopina" przebieg trasy obejmuje następujące przystanki: „Mysłowice Kopalnia", „Mysłowice Szpital", „Mysłowice Komenda Policji", „Mysłowice Dworzec PKP", „Brzęczkowice Słupna", „Brzęczkowice Kościół" i „Brzęczkowice Osiedle Powstańców". Przystanki autobusowe „Mysłowice Towarowa" i „Mysłowice Katowicka" zostaną wyłączone z obsługi.

Na trasie kursujenajnowszy tabor wyposażony w m.in.: system dynamicznej informacji pasażerskiej (wizualne i foniczne zapowiadanie przystanków zlokalizowanych na trasie linii oraz dodatkowe informacje dla pasażerów). W każdym pojeździe zainstalowany będzie system monitoringu, bezprzewodowy dostęp do Internetu WiFi oraz ładowarki dla urządzeń mobilnych. Każdy autobus będzie wyposażony w klimatyzację oraz pakiet udogodnień niezbędnych dla osób niepełnosprawnych, w skład którego wchodzą m.in.: przestrzeń specjalna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, powierzchnia podłogi (przejście środkowe) bez stopni poprzecznych oraz brak stopni w drzwiach, układ przyklęku, który pozwoli na obniżenie podłogi pojazdu do wysokości przystanku, przyciski „na żądanie" (w ilości co najmniej 6 sztuk z dodatkowymi oznaczeniami w alfabecie Braille'a) oraz materiał przeciwpoślizgowy wyłożony na podłogach pojazdów.

Najnowsze informacje z Mysłowic w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.