Wiadomości z Mysłowic

Zmodernizowano Rów Kosztowski

  • Dodano: 2015-01-20 11:15, aktualizacja: 2022-09-26 12:38
Odcinek Rowu Kosztowskiego, który został wyremontowany znajduje się w dzielnicach Kosztowy i Krasowy w rejonie ulic Zielnioka, Gagarina i PCK. W ramach inwestycji zmodernizowano blisko 600 metrów cieku wodnego od działki 1563/39 znajdującej się w pobliżu ul. Gagarina do działki 1503/102 znajdującej się przy ul. PCK.
 
Inwestycję przeprowadził Zakład Instalacyjno - Inżynieryjny Jan Chmielarski z Chełmka wyłoniony w postępowaniu przetargowym. W ramach modernizacji wartej ponad 265 tys. zł odmulone i ukształtowane zostało dno oraz usunięte zostały kolidujące drzewa i krzewy, ukształtowana została skarpa dzięki czemu nowopowstałe koryto zapewnia możliwość prawidłowego odprowadzania wód - zarówno dno jak i skarpa umocnione zostały płytami ażurowymi. W ramach inwestycji oczyszczony został przepust pod torami kolejowymi oraz pod ul. Gagarina, ponadto jeden z przepustów został odtworzony i na remontowanym odcinku powstał kolejny. Uzupełnieniem powyższych prac było również utwardzenie koryta cieku wodnego.
 
Modernizacja Rowu Kosztowskiego to istotna inwestycja z uwagi na fakt, że ciek wodny będzie odbiornikiem wód deszczowych również z nowo wybudowanej kanalizacji deszczowej na ul. PCK.
Zmodernizowano Rów Kosztowski


Źródło: UM Mysłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również