Wiadomości z Mysłowic

Ocieplanie stropodachu: co warto wiedzieć przed rozpoczęciem?

  • Dodano: 2019-12-19 15:30, aktualizacja: 2020-02-25 12:37

Przeprowadzając remont budynku musimy zadbać o mnóstwo rzeczy: zastosowane materiały, ocieplenie ścian czy wykończenie elewacji. Warto pamiętać także o stropodachu, nie tylko pod kątem szczelności, ale także termoizolacji. Zadbanie o izolację termiczną tego elementu domu zwiększy jego wydajność energetyczną, a więc obniży rachunki i pomoże zadbać o środowisko.

Jakie korzyści daje ocieplanie dachu?

Podstawową korzyścią z ocieplenia stropodachu jest oczywiście niedopuszczanie zimnego powietrza do wnętrza budynku, a więc obniżenie kosztów ogrzewania zimą. Termoizolacja to jednak także utrzymanie temperatury latem, a konkretniej – ograniczenie nagrzewania się budynku od dachu podczas upałów. Ocieplanie stropodachu pomaga więc utrzymać właściwą temperaturę w budynku przez cały rok. Oprócz tego najczęściej stosowane materiały termoizolacyjne, takie jak wełna mineralna czy celuloza mają zdolność tłumienia dźwięków z zewnątrz – doceni to każdy, kto mieszka w hałaśliwej okolicy.

Jak wygląda ocieplanie stropodachu?

Stropodach różni się od zwykłego, skośnego dachu nie tylko kształtem, ale także konstrukcją. Ocieplanie stropodachu wygląda więc nieco inaczej, mimo że używa się tych samych materiałów – wełny mineralnej lub celulozy. Aplikuje się je jednak w inny sposób – zamiast płatów materiału izolacyjnego między warstwy dachu wpuszcza się granulat. Zaletą takiego rozwiązania jest szybkie tempo pracy. W zależności od konstrukcji dachu, konieczne może być wywiercenie kilku otworów technologicznych lub inne prace przygotowawcze.

Stosowane w ocieplaniu stropodachów materiały – wełna mineralna i celuloza – są przyjazne dla środowiska; zwłaszcza celuloza, pozyskiwana z papieru gazet niewielkim nakładem energii. Więcej na ten temat można dowiedzieć się np. tu: https://stropodachy.com.pl/docieplenia-stropodachow. Jeżeli zdecydowaliśmy się na ocieplanie stropodachu, warto skontaktować się z firmą i ustalić szczegóły i upewnić się, czy i w jaki sposób powinniśmy przygotować miejsce pracy – usprawni to termomodernizację.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.