Wiadomości z Mysłowic

3 podstawy skutecznego odchudzania

  • Dodano: 2023-04-17 09:00

Nadwaga oraz otyłość to uznawane choroby cywilizacyjne, które od dłuższego już czasu nękają ludzi na całym świecie. Najnowsze badania pokazują, że trend się nie odwraca, a ludzi borykających się ze zbyt dużą masą ciała jest po prostu coraz więcej. Na szczęście coraz intensywniej przebija się w tym wszystkim także inny trend, stojący w opozycji do wspomnianych chorób, czyli zdrowy styl życia. Nic zatem dziwnego, że jednym z najczęściej spotykanych celów treningowych jest właśnie odchudzanie, czy też pozbycie się kilku zbędnych kilogramów.

Warto jednak pamiętać, że odchudzanie nie jest czymś nieosiągalnym lub drogą przez mękę. Może stać się przyjemne, a co ważniejsze, zacząć nam się podobać z uwagi na lepsze samopoczucie, większe ilości energii w ciągu dnia, wyższą produktywność itp. Korzyści wynikających ze zmiany swojego stylu życia jest mnóstwo, a te wymienione powyżej to tylko wierzchołek góry lodowej. Jednak bardzo istotne jest to, aby odpowiednio do niego podejść, aby nie zniechęcić się zanim pojawią się pierwsze efekty. Warto zatem poznać 3 podstawy skutecznego odchudzania, które zwiększą Twoje szanse na sukces.

Odpowiednio zbilansowana dieta to tylko początek odchudzania i nie musi być udręką

Wciąż wiele osób postrzega odchudzanie jako udrękę, która jest nie do wytrzymania, a efekty przychodzą powoli, a to wszystko nie zachęca do wprowadzania zmian w swoim życiu. Chociaż faktycznie odchudzanie jest długim procesem, który w zależności od sytuacji wyjściowej będzie rozciągnięty w czasie, to nie musi być naszym wrogiem. Natomiast sama dieta nie musi być bardzo restrykcyjna i pozbawiona naszych ulubionych potraw. Istnieje wiele ogólnych sposobów, które na samym początku zmiany nawyków żywieniowych mogą już okazać się skuteczne.

Warto rozpocząć odchudzanie od małych kroków, które mogą dotyczyć np. zmiany pieczywa na zdrowsze, zaplanowania okna żywieniowego (godzin spożywania posiłków), ograniczenia (nie muszą być całkowicie wykluczone) niezdrowych przekąsek/dań itp. Bardzo istotny jest deficyt kaloryczny, jednak nie można popadać w skrajność. Najlepiej ograniczyć spożywane kalorie najpierw np. o kilkaset kalorii, aby nie wycieńczyć i zaszkodzić organizmowi. 

Oczywiście zawsze najlepiej jest swój plan żywieniowy skonsultować ze specjalistą, aby nie zabrakło żadnych istotnych substancji odżywczych w naszej diecie. Może on także pomóc w dopasowaniu odpowiedniej aktywności fizycznej do naszej sytuacji, a także w razie konieczności doborze konkretnych suplementów na odchudzanie, które także mogą okazać się istotnym wsparciem dla organizmu.

Dieta, aktywność fizyczna i suplementacja w trosce o zdrowie i prawidłową masę ciała

Gdy odpowiednia dieta odchudzająca będzie już opracowana, wtedy należy rozpocząć poszukiwania najlepszej dla nas aktywności fizycznej. Tutaj dużo zależy od preferencji, a nie trzeba decydować się na zakup karnetu na siłownie. Równie dobrze można wybrać treningi na świeżym powietrzu. W przypadku odchudzania najwięcej mówi się o treningach cardio, czyli najprościej mówiąc np. o bieganiu, które może odbywać się zarówno na siłowni, jak i na świeżym powietrzu. 

Oczywiście to nie jedyna możliwość, a można wspomnieć także chociażby o rowerze, czy też popularnych steperach. Dobrym sposobem na trening cardio są także organizowane ćwiczenia grupowe. Gdy już zdecydujemy się na konkretną aktywność fizyczną, w takich sytuacjach można zastanowić się nad zastosowaniem wsparcia w formie suplementów diety, których jest mnóstwo. 

Suplementy i odżywki na odchudzanie są dostępne w różnych wariantach, przez co można je dostosować nie tylko do preferencji, ale także sytuacji zdrowotnej itp. W sklepie z suplementami i odżywkami z bogatą ofertą na pewno uda się znaleźć jakiś preparat wspierający odchudzanie w każdej sytuacji. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.