Wiadomości z Mysłowic

5 porad przed rozmową rekrutacyjną 

  • Dodano: 2020-02-06 14:15

Spotkanie z pracodawcą to jeden z najważniejszych etapów w drodze po nowe zatrudnienie. Od niej bowiem może zależeć ostateczny wynik rekrutacji. Jak należy się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej, by uniknąć wpadki? 

Dla wielu osób spotkanie twarzą w twarz z rekruterem wiąże się ze stresem. Są jednak sposoby, które pomogą nam przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej. Pamiętając o tych pięciu zasadach zyskamy komfort psychiczny przed spotkaniem.

Przećwicz przebieg rozmowy „na sucho”


Portale branżowe bardzo chętnie udostępniają pytania, których możesz spodziewać się na rozmowie. Zapoznaj się z nimi, a następnie przygotuj odpowiedzi, unikając sztampowych formułek. Poproś znajomego, by wcielił się w rolę rekrutera, a następnie omówcie kwestie, które należy poprawić.

Zdobądź informację na temat przyszłego przedsiębiorcy


Jakich klientów obsługuje dana firma? Jakimi wartościami kieruje się przedsiębiorstwo? Znając odpowiedzi na takie pytania, łatwiej będzie nam rozszyfrować oczekiwania pracodawcy, przez co lepiej dopasujemy nasz profil do poszukiwanego pracownika.

Zapoznaj się ze specyfiką panującą w branży


Czy umiejętność pracy zdalnej przyda nam się na danym stanowisku? Jaki rodzaj pracy preferujemy: w zespole czy samodzielnie? Czy wiemy, jakie zarobki wiążą się z konkretną branżą? Tego typu pytania pomogą nam rozeznać się, czy jesteśmy odpowiednim kandydatem.

Zadbaj o odpowiedni wygląd i schludny ubiór


Skrupulatnie wyprasowana koszula, niezbyt krzykliwy makijaż, czyste paznokcie – choć brzmi to banalnie, nie każdy z nas przykłada uwagę do prezencji. Pamiętajmy, że jak nas widzą, tak nas piszą – przed wejściem do Sali rekrutacyjnej sprawdźmy schludność wyglądu.

Nie spóźnij się na spotkanie z pracodawcą


Popełnienie tego błędu praktycznie skreśla nas w oczach pracodawcy. Szanujmy czas drugiej osoby – zaplanujmy naszą trasę do siedziby, uwzględniając korki, opóźniony autobus czy też inne zdarzenia losowe.
 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.