Wiadomości z Mysłowic

Atrakcyjne i funkcjonalne kominki ekologiczne

  • Dodano: 2019-08-28 15:00

Innowacyjne formy wyposażenia wnętrz zyskały ogromną aprobatę wśród miłośników funkcjonalnych i oryginalnych aranżacji. I co najważniejsze - praktyczne rozwiązania udaje się bez problemu połączyć z rewelacyjnym designem. Wśród interesujących propozycji na dodatkowe wyposażenie można znaleźć też nowoczesne biokominki, które stanowią nie tylko dodatkowe źródło ciepła, ale także podnoszą walory aranżacyjne urządzanych wnętrz. 

Dlaczego warto włączyć do aranżacji biokominek?

Przed wyborem określonego projektu biokominka warto przynajmniej w pewnym zakresie sprecyzować oczekiwania oraz potrzeby. Będzie to pomocne w wyborze odpowiedniego modelu, spośród zróżnicowanego asortymentu, który został przygotowany przez producentów. Nowoczesny kominek ekologiczny może być przystosowany do powieszenia na ścianie lub jako model wolnostojący. Dużą popularnością cieszą się także kominki ekologiczne portalowe oraz biokominki do zabudowy. Różnorodne opcje pozwalają na wybór idealnego wariantu do konkretnego pomieszczenia oraz możliwości w zakresie dostępnej przestrzeni. Ogromną zaletą takich biokominków jest wykorzystanie biopaliwa (na bazie alkoholu etylowego pochodzenia roślinnego), które zapewnia bezwonne i bezdymne spalanie.

Biokominki różnią się między sobą stylistyką i sposobem wykończenia, wielkością i kolorystyką. Do stylowych i eleganckich wnętrz często wybierane są modele portalowe - z efektownymi rzeźbieniami w obudowie, które podkreślają wyrafinowany charakter aranżacji. Interesujący efekt można też osiągnąć przy udziale kominków narożnych, które wnoszą do pomieszczeń pożądaną nowoczesność, ale także nadają im klimatycznego wyrazu.

Wysokiej jakości kominek ekologiczny cechuje piękne wzornictwo i precyzyjne wykonanie - przy zastosowaniu trwałych i niezawodnych materiałów. Dominującym materiałem w projektach jest stal nierdzewna - malowana często ekologiczną metodą proszkową, zapewniająca wysoką estetykę i trwałość wykończonej powierzchni. Wypełnienie biopalnika stanowi specjalny wkład ceramiczny, który gwarantuje bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.